Advert

‘Muhtarlar kentin yapı taşlarıdır’

Cumhuriyet Halk Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Av.Aziz Erbek Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanı Nihat Köse ve Akıncılar Mahallesi Muhtarı Zekeriya Saltan’ı ziyaret ederek sorunları dinledi, kent açısından yapılması gereken çalışmaları değerlendirdi.

‘Muhtarlar kentin yapı taşlarıdır’
‘Muhtarlar kentin yapı taşlarıdır’

Veteriner hekimlerin insan sağlığı açısından önemli bir rol üstlendiğini ifade eden Av.Erbek, ‘Ülkemizde giderek artan öneme sahip bir meslek haline gelen veteriner hekimlik, tükettiğimiz hayvansal gıdaların denetimi açısından oldukça önem taşımakta.Et, süt ve benzeri gıdalar denetlenmezse sağlığımızı da ciddi anlamda tehdit ediyor. Bu nedenle yerel yönetimlerin veteriner hekimler kontrolünde denetim yapması, gıda hijyeni ve denetimi açısından önemli.Veteriner hekimlerin sadece hayvan sağlığı ile ilgilendiği düşünülmemelidir.Sağlıklı hayvansal gıdaların üretimi, bunların güvenli bir şekilde ulaştırılması, çevre sağlığı ve halk sağlığı konularında da veteriner hekimlik önem taşımaktadır.Kentimizde sayıları az olan veteriner hekimler yerel yönetimlerde söz sahibi olmalıdır.’dedi.
Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanı Nihat Köse kentte  448 veteriner hekim olduğunu belirterek, ‘Adana Veteriner Hekimler Odası 63 yıllık geçmişi bulunan bir oda. Mesleğimiz sadece hayvan sağlığı ile değil, küçük ve büyükbaş hayvanların ıslahı ve yetiştirilmesi, kanatlı hayvanların üretimi ve tedavileri, salgın hastalıkların önlenmesi, et, süt, bal gibi hayvansal ürünlerin insan sağlığına uygunluğunun denetimini de yapmaktadır.’diye konuştu.
Akıncılar Mahallesi Muhtarı Zekeriya Saltan’ı da ziyaret eden Av.Aziz Erbek, ‘Muhtarlarımız kentimizin yapı taşlarıdır.Yerel yönetimlerde kent dinamiklerinin ilk basamağı olan muhtarlar, mahalle halkının sorunlarına hakimdir.Belediyelerle vatandaş arasında köprü görevi kuran muhtarlar, yerel yönetimler açısından değer taşımaktadır.’diye belirtti.
Akıncılar Mahallesi Muhtarı Zekeriya Saltan ise Av.Erbek’e ziyaretinden dolayı teşekkür etti, çalışmalarında başarılar diledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aydoğdu ve Aykan son yolculuklarına uğurlandı
Aydoğdu ve Aykan son yolculuklarına uğurlandı
Saldırgan tutuklandı
Saldırgan tutuklandı