Advert

Bakmayacağınız hayvanı almayın

4 Ekim Dünya Hayvan Haklarını Koruma Günü olarak kutlanırken, pet shop sahibi Ali Haydar Koç, pek çok insanın kendini mutlu etmek için hayvanlarla ilgilendiğini ve bu sırada istemeden zarar verdiğini söyledi.

Bakmayacağınız hayvanı almayın
Bakmayacağınız hayvanı almayın

HABER: GAFURE UÇAK
4 Ekim Dünya Hayvan Haklarını Koruma Günü nedeniyle pek çok sivil toplum örgütü topluma hayvan haklarını hatırlatma amacıyla mesajlar verirken, pet shop sahibi Ali Haydar Koç, ülkemizde yaşanan acı gerçeğe dikkat çekti. Bazı insanların sadece kendi mutluluğunu ve zevkini düşündüğünü belirten Ali Haydar Koç, “Özellikle yaz döneminde pek çok insan kedi ve köpek alarak bu hayvanları evlerinin balkonunda beslemeye çalıştı. Aileler böyle yaparak özellik ile çocuklarını mutlu etti. Çocuklar yaz tatilini anne ve babalarının almış olduğu kedi ve köpek ile geçirdi” dedi.
Okulların açılması ile birlikte pek çok kedi ve köpeğin sokağa atıldığını belirten Koç, “İşte hayvanlara yapılan en büyük haksızlık budur bence. Çünkü evde beslenen kedi ve köpekler dışarıya çıktığında korumasız ve çaresiz kalıyor. Yiyecek ve içecek bulamıyor. Ve sonrasında telef oluyor.” dedi.
 Özellikle bu konuda insanların uyarılması gerektiğini belirten Koç, yaz sezonundan sonra şuanda insanların daha çok kuş ve akvaryum balığı satın aldığını belirten Koç, “Yazın kapı pencere açıkken kedi köpek, kışın kapı pencere kapalıyken balık veya kuş türü hayvanlar satılıyor. Ama mevsim değiştikçe büyük bir sevinç ile evcil hayvan alan bazı insanlar, bir süre sonra bu hayvanlara karşı heyecanlarını kaybediyorlar. Daha sonraki süreçte ise bu hayvanları özgür bırakma adına sokağa bırakarak ölüme terk ediyorlar.” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Yeni dönemde çalışma hayatındaki sorunlar çözülmeli”
“Yeni dönemde çalışma hayatındaki sorunlar çözülmeli”
Tuzsuz yiyerek hayatınızın 'tadını-tuzunu' kaçırmayın
Tuzsuz yiyerek hayatınızın 'tadını-tuzunu' kaçırmayın