Advert

İzolasyoncularda yoğun iş başladı

Adana’da hafta sonu etkili olan sağanak yağış sonrasında dam izolasyonu yapanlar için hareketli günler başladı.

İzolasyoncularda yoğun  iş başladı
İzolasyoncularda yoğun  iş başladı

HABER: GAFURE UÇAK
 Adana’da daha çok sıvı izolasyon malzemesi kullandıklarını belirten tesisatçı Ümmet Bozkurt, “Adana’da çatıdan daha çok beton damlar olduğu için, izolasyon için en uygun malzeme sıvı izolasyon malzemeleri” dedi.
Kış mevsiminin yaklaşması ile birlikte Adana’da binalarını çatısı akanlar izolasyon için çare aramaya başladı. Özellikle geçtiğimiz günlerde etkili olan sağanak yağış sonrasında ev ve apartmanların akan çatıları için izolasyon yöntemleri araştırmaya başladı.
Bina izolasyonu mantoluma ve dekorasyon sektöründe faaliyet gösteren Ümmet Bozkurt, kış mevsimi tam anlamıyla başlayana kadar izolasyon işlerinin yoğun bir şekilde devam edeceğini söyledi. Adana’da binalarda çatı olmadığını ve bunun yerine beton dam olduğunu belirten Bozkurt, “Adana’da kar yağmadığı için çatı yerine sadece dam yapılmış. Aslında akmayan dam yapmak, çatı yapmaktan daha zor. Çünkü çatıda suyun akması için eğim verebiliyorsunuz. Ancak beton damlarda böyle bir iş maalesef olmuyor. O yüzden akan damı yapmak, çatı yapmaktan çok daha zor oluyor.” dedi.
Çatı katı bulunan binalarda izolasyon için bir çok alternatif olduğunu ancak beton damlarda alternatiflerin azaldığını belirten Bozkurt, “Beton dam izolasyon yapmak çok zor. Çünkü hem yapılan iş, hem de yapılan alan zor bir yer. Konutlara ait güneş enerjileri ve çanak antenler için açılmış delikleri onarmak çok zor. Bu alanları ancak sıvı malzemeler kapatıyor.” diye konuştu.
Bu arada kullanılan malzemelerin fiyatına göre kalitesinin de arttığını belirten Bozkurt, “Kullanmış olduğumuz her malzemenin belli bir garantisi var. Bazıları 1 yıl bazıları 5 yıl… Ona göre de fiyatı değişiyor. Ancak hepsi de çok iyi sonuçlar veriyor.” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim fuarında ilkler yaşanacak
Eğitim fuarında ilkler yaşanacak
Kebabı Adanalı gibi tüketin
Kebabı Adanalı gibi tüketin