Advert

Haberin videosu için tıklayın!

KÖPRÜ ŞANTİYESİNDE TOPLANTI

 

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, itibar projesi olarak nitelendirdiği Devlet Bahçeli Köprüsü hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Köprünün şantiye alanındaki tanıtım toplantısına gazeteciler, meclis üyeleri ve belediye bürokratları katıldı. Başkanı Sözlü, “köprünün yapımı için istedikleri krediye İç işleri Bakanlığınca 7 aydır onay verilmediğini ancak kredi çıksa da çıkmasa köprünün ve diğer projelerin tamamlanacağını söyledi. Başkan Sözlü Devlet Bahçeli Köprüsü’nün, Çukurova Üniversitesi, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Kampüsü, Numune Hastanesi, Şehir Hastanesi, Yeni stadyum, Bölge Adliye Mahkemesi binasının kentte oluşturacağı trafik yükünü azalacağına dikkat çekti.

 

“BİTİRMEYEN NAMERTTİR “

Sözlü, “Hükümetin Adana'da yaptığı yatırımların trafik yükünü omuzlamak, problemi gidermek için Büyükşehir Belediyesi olarak gerek kamulaştırma gerekse ulaşıma harcayacağımız para yaklaşık 700 milyon liraya ulaşıyor. Buna karşın Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 160 milyonu Devlet Bahçeli Köprüsü için kullanılmak üzere talep ettiği 240 milyonluk borçlanma yetkisi İç İşleri Bakanlığı’nda 7 aydır onay bekliyor. Bunları birileri bizi alkışlasın diye değil Adana'ya hizmet noktasındaki samimi tavrımızın hissedilmesi için söylüyorum. Kredi gelse de gelmese de bu yatırımları bitireceğim. Bitirmeyen namerttir ” dedi. Kısıtlı imkanlarla böyle büyük projeleri hayata geçireceklerini belirten Başkan Sözlü, yatırımların ardından Yüreğir’in de Suriyeli muamelesi görmesinin önüne geçeceklerini kaydetti.

 TÜRKİYE’DE İLK OLACAK

Başkan Sözlü, Devlet Bahçeli Köprüsü’nün, 24 ayaktan oluştuğunu, her ayağa 1500 metreküp beton, 300 ton demir kullanıldığını, köprünün her bir ayağı için kullanılan malzeme ile her katı 4 daire olacak şekilde 18 katlı bir bina inşa edilebileceğini de aktardı. Başkan Sözlü, Türkiye'de ilk kez bu kadar uzun ve geniş bir köprünün bir büyükşehir belediyesinin kendi imkanları ile yapıldığını da hatırlattı.  Sözlü, “ Bin 800 metre uzunluğunda, 39 metre genişliğindeki 3 gidiş, 3 geliş olmak üzere 6 şeritli karayolu, çift hatlı demiryolu şeklinde projelendirilen Devlet Bahçeli Köprüsü, Seyhan, Yüreğir ve Sarıçam ilçeleri arasında ulaşımı büyük oranda rahatlatacak ve köprü üzerinden her gün 60 bin taşıt geçecek.  Köprüsü'nün bağlantı yollarıyla birlikte toplum uzunluğu 2 bin 450 metreye ulaşacak. Köprüden geçiş ücretsiz olacak ve yapımı  Ekim 2018’de    tamamlanacak”  dedi.

BAHÇELİ ADI ŞEREF MADALYASI OLACAK

Başkan Sözlü konuşması şöyle sonlandırdı ;” Atatürk ve silah arkadaşlarına, bu coğrafya için halen bedele ödeyen kahramanlara, bizler de kentimize vatanımıza  hizmet ederek  borcumuzu ödemek zorundayız. Şu anda ülkemizi her taraftan sıkıştırmak istiyorlar. Ülkemizin düştüğü her dar boğazda onu ayağa kaldıran, her durum ve şartta 'önce ülkem ve milletim' diyebilen Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin adını şeref madalyası olarak taşıyacak olan bu köprüyü Adana'ya kazandıracağım. Türkiye’nin yükünü omuzlayan Liderimiz Devlet Bahçeli Adana’nın trafik yükünü de omuzlayacak”.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Yeni dönemde çalışma hayatındaki sorunlar çözülmeli”
“Yeni dönemde çalışma hayatındaki sorunlar çözülmeli”
Tuzsuz yiyerek hayatınızın 'tadını-tuzunu' kaçırmayın
Tuzsuz yiyerek hayatınızın 'tadını-tuzunu' kaçırmayın