Advert

İngilizce Kulübü konferans hazırlığında

Adana Fen Lisesi’nde 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında kurulan İngilizce Kulübü, Dünya çapında gerçekleştirilecek olan çok önemli bir konferansa katılmak için çalışmalarına son sürat devam ediyor.

İngilizce Kulübü konferans hazırlığında
İngilizce Kulübü konferans hazırlığında

HABER: EYLEM ÜSNEKER
Adana Fen Lisesi İngilizce Öğretmenimiz Oya PEDÜK’ün danışmanlığında kurulan İngilizce Kulübümü ilk etkinliği olarak Dünya çapında sıklıkla gerçekleşen bir etkinlik olan MUN (Model Birleşmiş Milletler) konferansı hazırlığı kulüp öğrencileri tarafından yapıldı.
Adana Fen Lisesi öğrencilerinden oluşan İngilizce Kulübü sayesinde; yabancı dil, genel kültür ve stratejik düşünme gelişimleri konularında öğrenciler açısından oldukça faydalı olan birçok bilgiyi içeren program öğrenciler tarafından büyük bir ilgiyle takip edildi.
Model Birleşmiş Milletler (MUN) konusunda bilgiler veren Danışman Öğretmen Oya Pedük; “MUN, dünya sorunlarının çözümü için kurulan Birleşmiş Milletler’in bir simülasyonudur. Programın esas amacı farklı ülkelerden oluşan lise ve üniversite seviyesinde katılan öğrenciler ülkelerinin konuyla ilgili olan düşüncelerinden bahsederek soruna ortak bir çözüm bulunmaya çalışmaktır. Biz de Adana Fen Lisesi olarak bu konferansa büyük bir özveri ile hazırlanıyoruz.” ifadelerini kullandı.
Öte yandan bu yıl gerçekleştirilen simülasyonda öğrencilerin, farklı ülkelerin delegeleri olarak dünyamızın en büyük problemlerinden biri olan nükleer silahsızlanma konusunda tartıştıklarını belirten Pedük, yapılan tartışmaların sonucunda faydalı çözümlere ulaştıklarını ifade etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Yeni dönemde çalışma hayatındaki sorunlar çözülmeli”
“Yeni dönemde çalışma hayatındaki sorunlar çözülmeli”
Tuzsuz yiyerek hayatınızın 'tadını-tuzunu' kaçırmayın
Tuzsuz yiyerek hayatınızın 'tadını-tuzunu' kaçırmayın