Advert

Piri Reis Anadolu Lisesi’nde Aşure coşkusu

Çukurova ilçesine bağlı Piri Reis Anadolu Lisesi’nde Hicri yeni yıla girilmesi ve Muharren Ayı´nın 10. gününün Aşure günü olması sebebiyle Aşure etkinliği düzenlendi.

Piri Reis Anadolu  Lisesi’nde Aşure coşkusu
Piri Reis Anadolu  Lisesi’nde Aşure coşkusu

HABER: EYLEM ÜSNEKER
Okul bahçesinde düzenlenen etkinlik, duaların okunması ile başladı. Öğretmenlerin Aşure Günü’nün anlam ve önemini anlatmasının ardından, Görsel Sanatlar Öğretmeni Erdal Yalçın’ın çaldığı saz eşliğinde öğrencilerin şarkılar ve türküler söylemesi ile birlikte tam anlamıyla şölen havasında kutlandı.
Birlik ve beraberlik ayı olan Aşure Ayı’nın böylesine eğlenceli ve coşkulu kutlanması ile birlikte öğrenci ve öğretmenler yoğun ders temposundan bir an da olsa sıyrılıp stres atma imkanı buldular.
Piri Reis Anadolu Lisesi’nde düzenlenen Aşure Günü etkinliğinde konuşan konuşmacılar; “Aşure Ayı birlik ve beraberlik ayıdır. Biz de okul olarak birlik, beraberlik ve dayanışmamızı güçlendirmek, geleneklerimizi yaşatmak ve çocuklarımıza yaşatmak için bu etkinliği düzenledik. Bu nedenle bu sene biz de okulumuzda bu ayın önemi dolayısıyla Aşure Günü organize ettik. Programın düzenlemesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.” şeklinde konuştular.
Düzenlenen etkinlikte öğretmenlerin çaldığı bağlama eşliğinde türküler seslendiren Piri Reis Anadolu Lisesi öğrencileri gönüllerince eğlendi.
Yapılan konuşmalar ve bağlama eşleğinde söylenen türkülerin ardından öğrencilere ve öğretmenleri okul bahçesinde Aşure ikramı yapıldı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim fuarında ilkler yaşanacak
Eğitim fuarında ilkler yaşanacak
Kebabı Adanalı gibi tüketin
Kebabı Adanalı gibi tüketin