Advert

Başkan Hüseyin Sözlü, "Devlet Bahçeli Köprüsü’nün tamamlanmasında kullanılacak kredinin geciktirilmesini,” Adana halkına eziyet milli ekonomiye zarardır" sözleriyle yorumladı

YATIRIM GECİKTİRİLİYOR
Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün meclisten alınan borçlanma yetkisine onay çıkması için İçişleri Bakanlığı’na serzenişi sürüyor. Başkanı Sözlü, "Devlet Bahçeli Köprüsü, hükümetin şehir plancılığına aykırı olarak yaptığı yatırımların trafik yükünü omuzlamak için yapılıyor. Köprü kredisinin geciktirilmesi Adana halkına eziyet, milli ekonomiye zarardır" dedi.  Sözlü, "Halkın oylarıyla seçilen Büyükşehir Belediye Meclisi'nden, 160 milyon lirası yalnızca Devlet Bahçeli Köprüsü'nün yapımında kullanılmak üzere 240 milyon liralık bir borçlanma yetkisi çıktı. Ancak henüz onay verilmediği için yatırımımız geciktiriliyor ” diye konuştu.
YATIRMLARIN TRAFİK YÜKÜ AZALACAK
Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü şöyle devam etti ;”  Biz Devlet Bahçeli Köprüsü projesini hükümetin Adana'da şehir plancılığına aykırı olarak yaptığı yatırımların oluşturacağı trafik yükünü omuzlaması için oluşturduk. Bakınız köprünün hemen doğu yakasında hükümetin Çukurova Üniversitesi'nin sınırında gerçekleştirdiği 2000 yataklı şehir hastanesi, Bölge Adliye Mahkemesi binası, onun arkasında Numune Hastanesi, kuzeyinde yeni Bilim ve Teknoloji Üniversitesi kampüsü, yeni şehir stadyumu var; bunlar yeni yatırımlar... Bu yatırımların toplamının oluşturduğu trafik problemini çözmek için biz bu projeyi oluşturduk"
KREDİ 8 AYDIR
ONAYLANMIYOR
Başkan Hüseyin  Sözlü,”  Devlet Bahçeli Köprüsü, Hükümetin yatırımlarının oluşturacağı trafik yükünü azaltmak için yapılıyor. Belediye Meclisi'nden geçen 240 milyon liralık borçlanma yetkisi halen İçişleri Bakanlığı'nda onay bekliyor. Sayın Genel Başkanımız hükümetin girmiş olduğu tüm çıkmazlarda devletimiz ve milletimiz adına tavır koymuştur. Adana'da da şehir plancılığına aykırı yatırımların trafik yükünü de Milliyetçi Hareket Partisi'nin belediye başkanının kentte uygulamaya koyacağı Devlet Bahçeli Köprüsü omuzlayacak” dedi.
CUMHURBAŞKANIMIZA İLETECEĞİM
“İçişleri Bakanı kredinin onayını geciktirerek bu hizmetimizi engelliyor” diyen Adana  Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “ Sayın Cumhurbaşkanına durumu bizzat ileteceğim. Her bir aylık gecikme Adana halkına eziyettir, milli ekonomiye on milyonlarca zarardır. Ama unutulmasın ki Milliyetçi Hareket Partisi'nin belediyecilik anlayışında mazeretlerin ardına sığınmak yok.  Kredi verilse de verilmese de önümüzdeki yıl bu zamanlarda Adana halkı Devlet Bahçeli Köprüsü üzerinden geçiyor olacak" şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aydoğdu ve Aykan son yolculuklarına uğurlandı
Aydoğdu ve Aykan son yolculuklarına uğurlandı
Saldırgan tutuklandı
Saldırgan tutuklandı