Advert

Miniklerle deprem tatbikatı

Cebesoy İlkokulu öğrencilerine yönelik deprem tatbikatı düzenlendi. AFAD ekipleri tarafından düzenlenen tatbikatta minik öğrenciler büyük heyecan yaşadı.

Miniklerle deprem tatbikatı
Miniklerle deprem tatbikatı

Adana’nın merkez Seyhan İlçesi’nde yer alan Cebesoy İlkokulu öğrencilerine AFAD ekipleri tarafından deprem tatbikatı düzenlendi. Yapılan tatbikatta minik öğrencilere deprem ve doğal afetler hakkında bilgiler verilerek, deprem anında yapması gerekenler anlatıldı.
İlk olarak deprem konusunda önceden bazı önlemlerin alınması gerektiğini ve insanların temel bazı bilgilere sahip olması gerektiğini ifade eden AFAD ekipleri, deprem anında yaşanabilecek olası bir paniğin çok daha kötü sonuçlara yol açabileceğini söyledi.
Deprem ve deprem anında yapılması gerektiğini anlatan AFAD ekipleri daha sonra okulda deprem alarmı verdi. Bunun üzerine minik öğrenciler büyük heyecan yaparken, AFAD ekipleri öğrencileri güvenli bir şekilde sınıflarından okul bahçesine tahliye etti. Okul bahçesinde güvenli alana çıkarılan minik öğrenciler daha sonra merak ettikleri konular hakkında AFAD ekiplerine değişik sorular sordular.
Yapılan tatbikat sırasında büyük korku yaşadıklarını belirten Cebesoylu öğrenciler, “Sınıflarımızdan koşarak hızlı bir şekilde okul bahçesine çıktık. Dışarı çıkarken de ellerimizle başımızı tutarak olası bir tehlikeli durum karşısında başımızı korumaya çalıştık. Böylece olası bir deprem anına okulumuzda yakalanmamız durumunda sınıflardan nasıl çıkacağımızı ve nerede bekleyeceğimizi öğrenmiş olduk.” şeklinde konuştular.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aydoğdu ve Aykan son yolculuklarına uğurlandı
Aydoğdu ve Aykan son yolculuklarına uğurlandı
Saldırgan tutuklandı
Saldırgan tutuklandı