Advert

Servis sürücülerine seminer verildi

2017-2018 yılı eğitim-öğretim yılının başlaması ile birlikte ülke genelinde okul servisleri ile ilgili çeşitli sorunların kamuoyu gündeminde yer alması üzerine;

Servis sürücülerine seminer verildi
Servis sürücülerine seminer verildi

2017-2018 yılı eğitim-öğretim yılının başlaması ile birlikte ülke genelinde okul servisleri ile ilgili çeşitli sorunların kamuoyu gündeminde yer alması üzerine; Adana İl Jandarma Komutanlığınca; sorumluluk bölgesinde faaliyet gösteren okul servislerinin denetim ve kontrollerine ağırlık verildi. Bu kapsamda Jandarma Trafik Timlerince düzenlenen seminerde,öğrenci servis sürücülerine bilgiler aktarıldı.
Seminerde “Trafikte uyulması gereken kurallar, servislerde bulunması gereken özellikler, taşımalı eğitimde dikkat edilmesi gereken noktalar, güvenli sürüş bilincinin oluşturulması, trafik kurallarının konulma sebepleri, trafik kazalarının sonuçları” gibi  başlıklar anlatıldı. Ayrıca servis sürücülerine yapmış oldukları işin önemi araçtaki  her öğrencinin kendilerine emanet olduğu bilinci ile hassas davranmaları gerektiği vurgulandı. Jandarma Trafik Timlerince yapılan yol kontrollerinde de,servis araçları durdurularak denetimler yapıldı. Eksik ve hatalı durumlara yenilik ceza uygulandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aydoğdu ve Aykan son yolculuklarına uğurlandı
Aydoğdu ve Aykan son yolculuklarına uğurlandı
Saldırgan tutuklandı
Saldırgan tutuklandı