Advert

Festival karnavala döndü

Şalgam ve Kebap yoğun katılımla gerçekleştirildi.Etkinlik merkezi Büyüksaat olsa da Adana’nın farklı bölgelerinden vatandaşlar etkinliğe katıldı.

Festival karnavala döndü
Festival karnavala döndü

Cumartesi gecesi Adana’da düzenlenen festivale sosyal medya üzerinden yapılan çağrılar üzerine yoğun katılım oldu. Tarihi Büyüksaat civarında bulunan Kazancılar Çarşısı’nda bir araya gelen vatandaşlar, geniş güvenlik önlemleri altında gönüllerince eğlendi.
HALAYLARLA COŞTULAR
Festivale Türkiye’nin dört bir yanından katılımlar da gerçekleşti. Sabahın erken saatlerine kadar süren etkinlikte, özellikle gençlerin dayanışması dikkat çekti. Halaylarla geceye renk katan gençler doyasıya eğlendi.
MİLLEVTEKİLİ DE KATILDI
CHP Milletvekili Zülfikar Tümer İnönü’nde festivale katılıp vatandaşlarla sohbet etti. Gençlerin yoğunlukta olduğu gecede her masaya uğrayan İnönü’ye Adana Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir de eşlik etti. Festival gelecek yıl da buluşmak temennileriyle sona erdi.
Geçmişi 50 yıla
dayanan bir gelenek
Başlangıcı en az 50 yıla dayanan kentin Büyük saat civarındaki Kazancılar Çarşısı'nda sabahın ilk ışıkları ile ciğer ve rakı sofralarının kurulması, 2010'dan itibaren sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlarla  kendiliğin den oluşan bir gastronomi festivaline dönüştü
Dünya Rakı Günü' adı altında her yılın aralık ayında aynı semtin sokaklarında bu kez akşamdan sabaha kadar oturulan sofralar kuruldu. İl dışından da binlerce kişi kadınlı-erkekli gruplar halinde bu gecede bir araya gelirken, etkinlik geçen yıl Adana Valiliği tarafından 'alkollü içki reklamı yasağı' çerçevesinde yasaklandı. Bu kez 'Kebap-Şalgam Festivali'nde Buluşalım' mesajları kullanılmaya başlandı.
Yasaklamaya karşın binlerce kişi Büyük saat ve Kazancılar Çarşısı'ndaki kebapçılar ve seyyar ciğercilerin bulunduğu bölgede toplanarak festivale destek verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Anne cinneti: 3 çocuğunu keserek öldürdü
Anne cinneti: 3 çocuğunu keserek öldürdü
Şehidimizi uğurladık
Şehidimizi uğurladık