Advert

KENT MEYDANI MI RANT MEYDANI MI?

KENT MEYDANI MI RANT MEYDANI MI?
KENT MEYDANI MI RANT MEYDANI MI?

 Adana Büyükşehir Belediye Meclisi oturumu dün Meclis Başkanvekili Murat Cevheri Bucak’ın başkanlığında yapılırken, Seyhan Belediyesi tarafından yapılan Kent Meydanı ile ilgili dosya görüşüldü. Meydana yönelik görüşlerini dile getiren Seyhan Belediyesi eski Başkanı Yalçın Akyol “Burası kent meydanı olmaktan çıktı. İşyerlerinin merkezi haline geldi. Yani rant meydanı oldu” dedi Akyol, “Seyhan Belediyesi’nin kent meydanı önerisini ben de desteklemiştim. Ancak, görülüyor ki, kent meydanı olmaktan ziyade rant meydanına dönüşmüş. Alan genişletilmiş, işyerleri plana konulmuş, 4-5 katlı binalar yapılıyor. Fakir fukaraların evlerini, ucuz fiyatlarla kamulaştırdınız. Şimdi hepsi iş yeri olacak. Geri kalan alanda kent meydanı değil, bu işyerlerinin oto parkları haline getirilecek” diyerek teklifin reddini istedi.
KARALAR YANIT VERDİ
Bu sırada, salona gelen ve Murat Cevheri Bucak”tan görevi devralan Hüseyin Sözlü, konuyu tartışmaya açarak Zeydan Karalar’a söz verdi. Karalar, 40 dönümlük alanın aynen korunduğunu, ancak başka istimlaklar yapılarak genişletildiğini, iş merkezlerinin buraya yapılacağını, esnafın da mağdur edilmemesi gerektiğini söyledi, açıklayıcı bilgiler verdi.
MADDE KOMİSYONA
GÖNDERİLDİ
Daha sonra söz alan Hüseyin Sözlü, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar”a dönerek, teklifi oya sunarsak reddedilecek gibi görünüyor en iyisi biz bunu komisyona iadesine karar verelim.” Deyince, Zeydan Karalar salonu terketti. İlgili maddenin komisyona havalesi önerisini oylamaya sunan Başkan Sözlü, “Söz konusu maddenin komisyona gönderilmesine karar verilmiştir ”dedi. Seyhan”ndaki Kent merkezi konusunun “Kent mi? Rant mı” tartışmasının daha sonraki günlerde de tartışmaya açık olacağı iddia edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ADANA FEKE....     2017-12-16 ZEYDAN BAŞKANIN YANINDAYIZ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Anne cinneti: 3 çocuğunu keserek öldürdü
Anne cinneti: 3 çocuğunu keserek öldürdü
Şehidimizi uğurladık
Şehidimizi uğurladık