Advert

Gram gram fakirleşiyoruz

Gram gram fakirleşiyoruz
Gram gram fakirleşiyoruz Nevzat UÇAK

Altın fiyatlarının bütçeyi aşması nedeniyle, artık düğün ve özel günler için yarım gramdan yapılan hediyelik altınlar tercih ediliyor. Kuyum sektörü de, gram altın satışlarından elde edilen kar ile ayakta kalmaya çalışıyor. Zira vatandaşın çeyrek altın alacak dahi ekonomik gücü bulunmuyor. 

SEKTÖRÜ GRAM ALTIN KURTARIYOR

Altın, Mücevher ve Gümüş Fuarı’na katılan İstanbul Altın Rafinesi yetkilisi Tarık Turan, "İnsanlar artık düğüne yarım gram altın götürüyor. 95 lira civarında satılan yarım gram altın insanların keselerini zorlamıyor" dedi. Çeyrek altın fiyatının 300 liraya dayandığını ve bu nedenle eskisi gibi alışveriş olmadığını belirten Turan, ‘’Gram altın satışı da olmazsa kuyumcu esnafı kepenk indirir’’ diye konuştu.

FIRSATÇILAR SAHTESİNİ YAPIYORLAR

Gram altın alanların dikkatli olması gerektiğini de ifade eden Tarık Turan, ‘’Vatandaşlar bir şeye çok dikkat etsinler. Bu altınların üzerinde üç tane harf bulunmaktadır. İstanbul Altın Rafinesinin kısaltılmışı ‘İAR' harfleri yazılmıştır. Bu yazı yoksa almasınlar. Çünkü merdiven altı dediğimiz sahte altıncılar var. Bunu jelatinden basıp, kutuların içine koyarak satmaktadırlar’’  ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ADAPADER’den Vali Demirtaş’a üniformalı teşekkür
ADAPADER’den Vali Demirtaş’a üniformalı teşekkür
Sabah saat 06 Soner Çetin halkın sorununu dinliyor
Sabah saat 06 Soner Çetin halkın sorununu dinliyor