Advert

Kadın çiftçiler kooperatif kurdu

Pozantılı kadın çiftçiler tek çatı altında bileşti. Kısa adı, POZKAD olan Pozantı İlçesi Kadın Çiftçiler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ni kuran kadınlar, ilk olarak ilçe kaymakamı ve belediye başkanını ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundu.

Kadın çiftçiler kooperatif kurdu
Kadın çiftçiler kooperatif kurdu Nevzat UÇAK

BÖLGE - Adana İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne bağlı Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü tarafından Pozantı ilçesinde ki kadın ortakların bir kooperatif çatısı altında örgütlenmesi amaçlanarak, S.S. POZKAD Pozantı İlçesi Kadın Çiftçiler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kuruldu.

KAYMAKAM VE BELEDİYE BAŞKANINI ZİYARET ETTİLER

Adana Ticaret Sicili Müdürlüğünce tescil edilerek yasal faaliyetine başlayan kooperatifin kurucu ortakları, beraberinde Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Nilay ARTOK ve Pozantı İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Abdulkadir Olguner ile birlikte Pozantı İlçe Kaymakamı Taner Tengir ve Belediye Başkanı Mahmut Sami Baysal’ı makamında ziyaret etti. Ziyarete kooperatifin geçici başkanı Havva Kapuz, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü personeli Ziraat Yüksek Mühendisi Hüseyin Yetgin, Pozantı İlçe Müdürlüğü personeli Ziraat Mühendisi Özge Can, Kamışlı Mahallesi Muhtarı Mehmet Öner, Aşçıbekirli Mahallesi Muhtarı Bünyamin Ortaköylü ve Dağdibi Mahallesi Muhtarı Refik Günan da katıldı.

KOOPERATİFE GEREKEN DESTEK VERİLECEK

Yapılan ziyarette Kooperatif Başkanı Havva Kapuz, kooperatiflerinin kuruluş amacının Pozantı ilçesinde, bilhassa kırsal yörelerde yaşayan kadın çiftçilerin ürettikleri yöresel el emeği ürünlerinin daha yüksek fiyata pazarlanması, girdi maliyetlerinin düşürülmesi ve bu şekilde aile ekonomisine daha fazla katkıda bulunmalarının sağlanması olduğunu ifade etti. Gerek Pozantı Kaymakamı Taner Tengir, gerekse Pozantı Belediye Başkanı Mahmut Sami Baysal, kooperatifin Pozantı İlçesine hayırlı ve uğurlu olmasını dilediler. Ardından bu kooperatifin başarılı olması için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ve her zaman kooperatif yöneticilerinin yanında olarak gerekli desteği vereceklerini ifade ettiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karaca: Yüreğir’e ‘vefa’ borcumu ödeme yolunda kararlıyım
Karaca: Yüreğir’e ‘vefa’ borcumu ödeme yolunda kararlıyım
Başsavcı Yurdagül: ‘’Devlet onlardan asla vazgeçmez”
Başsavcı Yurdagül: ‘’Devlet onlardan asla vazgeçmez”