Advert

Bu hiç iyi olmadı

Migros A.Ş., ‘Size İyi Gelecek’ temalı reklam müziğini tepkiler üzerine yayından kaldırmak zorunda kaldı

Bu hiç iyi olmadı
Bu hiç iyi olmadı Nevzat UÇAK

HABER: YENER EKİNCİ

Türkiye’de, modern perakende sektörünün öncülerinden biri kabul edilen Migros Ticaret A.Ş.’nin, radyolarda ve kapalı devre ses sisteminde çalınan ‘Migros Size İyi Gelecek’ sloganı içerikli reklam jinglesi, Adanalı bir vatandaşın şikayeti doğrultusunda, bir siyasi partinin seçim kampanyasını çağrıştırdığı gerekçesiyle yayından kaldırıldı.

BİR ANDA TEPKİ ÇEKMEYE BAŞLADI

Yaklaşık 4 yıl önce, 60’ncı kuruluş yıldönümü nedeniyle ‘Migros Size İyi Gelecek’ sloganının yer aldığı bir reklam müziği hazırlatan Migros A.Ş., geçen haftaya kadar Türkiye genelinde ki bin 697 mağazasında bunu kullanmaya devam ediyordu. Edinilen bilgiye göre, seçim tarihinin açıklanmasının ardından, kulaklara aşina edilen reklam müziği, bazı müşteriler tarafından tepki çeker hale geldi.

İYİ PARTİ’YE DESTEK GİBİ ALGILANDI

İsminin açıklanmasını istemeyen Adanalı bir vatandaş, sloganın siyasi bir partiye destek verildiği şeklinde algılandığını ifade ederek, şirket yetkililerine uyarıda bulundu. Benzer yönde birçok şikayet aldıkları öğrenilen şirket yöneticileri, tarafsız olduklarını sergilemek amacıyla çareyi yayını kaldırmakta buldu. Görüşlerini almak istediğimiz şirket yetkilileri, konuyla ilgili sessiz kalmayı tercih ederek herhangi bir açıklama yapmadı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ADAPADER’den Vali Demirtaş’a üniformalı teşekkür
ADAPADER’den Vali Demirtaş’a üniformalı teşekkür
Sabah saat 06 Soner Çetin halkın sorununu dinliyor
Sabah saat 06 Soner Çetin halkın sorununu dinliyor