Advert

“Kimsenin ekmeğiyle oynamayız”

Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, bici bici esnafının sorunlarına yönelik çözüm yolu bulacaklarını söyledi

“Kimsenin ekmeğiyle oynamayız”
“Kimsenin ekmeğiyle oynamayız” Nevzat UÇAK

HABER: MURAT ÖZKARDEŞ

SAKARYA GÜNDEME GETİRDİ

Büyükşehir Belediyesi Meclisi Başkan Hüseyin Sözlü yönetiminde toplandı. Adalet ve Kalkınma Partisi Meclis Üyesi Abdullah Sakarya, Adanan Menderes Bulvarı’nda operasyon düzenlenen bici bici esnafına yönelik önerileri ve eleştirilerini dile getrdi. Zabıta Müdürünün kabadayı tavırlarla esnafı tehdit ettiğini öne süren Sakarya, bu insanlara yer gösterilmesi ve sorunlarının çözümlenmesini istedi.

“ÇÖZÜM YOLU BULACAĞIZ”

Başkan Hüseyin Sözlü de, her zaman vatandaşın ve esnafın sorunlarının işbirliği içerisinde çözmeye çalıştıklarına dikkat çekerek, “ Zabıtaların belediyeyi temsil ettiğini ve sadece görevlerini yaptıklarını söyledi. “Bu tür işler zordur. O arkadaşlara yeni alanlar da gösteririz” diyen Sözlü, esnafın sorunlarının çözümü izin zemin arayacaklarını yeni yapılan büfelerin dışarıdan kimseye verilmeyeceğini daha önce orada bulanan esnafa verileceğini söyledi. Sözlü, oradaki kötü manzaranın kaldırılması için kimseyi de mağdur etmeden  çalışmalar yapacaklarını söyledi.

“ESNAF YASAYA UYACAK “

Kentin farklı bölgelerinde verilen yeni büfelerden bazılarının iptal edildiğini de hatırlatan Başkan Hüseyin Sözlü, ”Biz 6 metrekareye vermişiz. Arkadaşlar 600 metrekare alan çevirmişler. Tabi böyle bir şey olamaz. Bazılarını yasa gereği iptal ettik. Esnafımız da kurallara uymalı” diye konuştu.

AYRILAN ÜYELER UNUTULMADI

Bu arada hayatını kaybeden MHP’li Meclis Üyesi Yalçın Gürgen’nin ruhuna fatiha okundu. Ayrıca milletvekili aday adayı olmak için istifa eden AK Parti Grup Sözcüsü Ozan Gülaçtı, MHP’li meclis üyeleri Mehmet Yasa ile Salih Gökçe ve CHP’li meclis üyesi Zafer Mülazımoğlu’na da başarı dilendi. Son kez oturuma gelen MHP’li  Salih Gökçe, “Geri dönüşümüz yok. Hakkınızı helal edin. Benden yana helal olsun” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Sular çekildi, mezarlık ortaya çıktı
Sular çekildi, mezarlık ortaya çıktı
Abdullah Torun da aday adayı oldu
Abdullah Torun da aday adayı oldu