Advert

Sağlık çalışanları neden intihar ediyor?

CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, çalışma yaşamında zorluk çeken,mobbinge ve kimi zaman şiddete maruz kalan sağlık çalışanlarının intihara sürüklendiğini söyledi

Sağlık çalışanları  neden intihar ediyor?
Sağlık çalışanları  neden intihar ediyor? Nevzat UÇAK

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a soru önergesi veren Özdiş “İnsan sağlığı ile ilgilenen önemli ve yıpratıcı bir meslekte performans sistemi dayatması yapmak sizce mantıklı mıdır? ” diye sordu.

ÖZDİŞ’İN YANIT ARADIĞI SORULAR

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a Türk Tabipler Birliği’nin hazırlayıp Sağlık Bakanlığına sunduğu Sağlıkta Şiddet Yasa Taslağı’nı hakkındaki görüşlerini de soran CHP’li Özdiş önergesinde şu sorulara yanıt istedi. Son 15 yılda kaç sağlık çalışanı intihar etmiştir? (yıl ve bölge ayrı olmak üzere detaylı tablo) Sağlıkta Dönüşüm Programı ve performansa dayalı sistemi kaldırmayı düşünüyor musunuz? İnsan sağlığı ile ilgilenen önemli ve yıpratıcı bir meslekte performans sistemi dayatması yapmak sizce mantıklı mıdır?  Son 15 yılda kaç sağlık çalışanı işbaşındayken saldırıya uğramıştır? (yıl ve bölge ayrı olmak üzere detaylı tablo)  Sağlıkta şiddeti önlemek için ne gibi çalışmalar ve uygulamalar yapılmaktadır? Türk Tabipler Birliği tarafından hazırlanarak Bakanlığınıza sunulan Sağlıkta Şiddet Yasa Taslağı’nı incelediniz mi? Bir hekim ve Sağlık Bakanı olarak taslak hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"EYT’liler sahipsiz değil"
"Mesut Komiser"den Emir Kaan’a sürpriz ziyaret