Advert

“Sağlıkta çıta daha da yükselecek”

AK Parti Adana Milletvekili Ünüvar, sağlıkta önemli başarılara imza attıklarını ancak gelinen noktayı yeterli görmediklerini söyledi

“Sağlıkta çıta  daha da yükselecek”
“Sağlıkta çıta  daha da yükselecek” Nevzat UÇAK

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı, AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, 16 yılda sağlık alanında çok önemli başarılara imza attıklarını   belirterek, “ Ancak geldiğimiz noktayı asla yeterli görmüyoruz. Daha çok gayret edip, daha çok şey yapmamız gerektiğini biliyoruz” dedi.

“3 MAYIS ‘SAĞLIKÇILAR GÜNÜ’ OLSUN”

Dr. Nafiz Körez Sincan Devlet Hastanesi ve Sincan Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen “Sağlık Bakım Hizmetleri Sempozyumu”nda konuşan Ünüvar, Sağlık Bakanlığının kuruluş tarihi olan 3 Mayıs’ın “Sağlıkçılar Günü” olarak kutlanması önerisinde bulundu.

 

“EN HIZLI BÜYÜYEN ÜLKEYİZ”

Ülkelerin gelişmişlik göstergeleri arasında ekonomik, sosyal ve askeri gibi pek çok kriter arasında sağlığın da son dönemde önemli yer tuttuğunun altını çizen Ünüvar,“ Türkiye 2017’de yüzde 7.4 büyüme ile Avrupa’nın en hızlı büyüyen ülkesi oldu. Ekonomik gücünüz büyük değilse hedefiniz çok büyük olsa da bunu yerine getiremezsiniz.Çok şükür biz büyük bir gururla ifade edebilirim ki; sağlıkla ilgili konularda 2002’den itibaren hep bunları yapma arzusunda, gücünde ve kudretinde olduk.” Yatırımcıların artık bir yere yatırım yaparken o bölgenin sağlık yönünden gelişmişlik düzeyine de dikkat ettiğini vurgulayan Ünüvar, “’Yatırım ortamının iyileştirilmesi’ diye bir kavram var. Bir yere yatırım imkânı getirecekseniz, oraya gelecek üst düzey insanlar şunu soruyor; ‘Sağlık hizmetleriniz nasıl, elemanım sağlık problemi yaşadığında uygun şartlarda tedavi edebilecek misiniz?’ Bu çok çok önemli” ifadelerini kullandı.

“3T’Yİ YAP, 2T İLE ANIL”

Sağlıkçı ile siyasetçiyi aynı noktada buluşturan bazı özellikler bulunduğunu kaydeden Ünüvar, “Ben buna ‘3T Formülü’ diyorum. Bunlardan birisi temas; sağlık hizmeti de siyaset de temas olmaksızın asla yapılamaz. Temas olmadan tansiyon, nabız, ateş ölçebilir misiniz? Hayır. Siyasetçi de böyle. Şu anda sosyal medya vs. deniyor ama hiçbir zaman insanın gözüne baktığınız andaki hissi hiçbir sosyal medya aracı sağlayamaz. Dolayısıyla birinci ortak nokta temas. İkinci ortak nokta tahammül. Her ikisi de tahammüllü olmak zorunda. Siyasetçi her gün kendisinden iş isteyen, aş isteyen, tayin isteyen, bir sıkıntısının giderilmesini isteyen onlarca taleple karşı karşıya kalır. Sağlıkçı da öyle. Hastaneye gelen insanın ya acısı vardır, ya ağrısı. Dolayısıyla ikisinde tahammül çok önemli. Üçüncü T ise tebessüm. Hem sağlıkçı hem siyasetçi tebessüm etmek zorunda. İstediğiniz kadar kendi sıkıntınız olsun, etrafınızdaki insanların sıkıntısını gidermek adına tebessümü asla ihmal etmemelisiniz. Bu 3T’yi yaparsa hem siyasetçi hem sağlıkçı 2T ile anılır. Takdir ve teşekkür. Formül basit. 3T’yi yap, 2T ile anıl” dedi.

“DAHA ÇOK ŞEY YAPMAMIZ LAZIM”

AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, AK Parti iktidarının 16 yılda sağlık alanında çok önemli başarılara imza attığını belirterek, “Bizler geriye baktığımız zaman çok şey yaptığımızı görüyoruz ama ileriye baktığımız zaman daha çok şeyi yapmamız gerektiğini de biliyoruz. Geldiğimiz noktayı asla yeterli görmüyoruz. Daha çok şey yapmamız lazım. Daha çok gayret etmemiz lazım” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ADAPADER’den Vali Demirtaş’a üniformalı teşekkür
ADAPADER’den Vali Demirtaş’a üniformalı teşekkür
Sabah saat 06 Soner Çetin halkın sorununu dinliyor
Sabah saat 06 Soner Çetin halkın sorununu dinliyor