Advert

Nevzat UÇAK

CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi ile yapılan seçim ittifakı, Demokrat Parti'nin Adana teşkilatını ikiye böldü. DP içinde ki bir kesim İYİ Parti’yle çalışmaya karşı çıkarken, bir diğer kesim ise afiş ve propagandalarda Kırat logosu kullanılmamasından şikayetçi.

İYİ PARTİ’YE PEKŞKEŞ ÇEKİLDİK

Gazetemize, ittifak içinde ki ayrılıkçılığı tanımlayan bir açıklamada bulunan DP Seyhan İlçe Başkanı Hasan Yurdakul, 7 bin kişiyi temsil ettiğini söyleyerek, ‘’Anlaşma sonrası partililerden tepki gördük’’ dedi. Yurdakul, ‘’İYİ Parti’ye güvenmiyoruz. Güvenmediğimiz adaylara neden oy verelim? Maalesef partimiz İYİ Parti’ye peşkeş çekildi. 5 milletvekilliği kazanmak uğruna tarihi misyonumuzdan taviz verilmesi son derece yanlış’’ ifadelerini kullandı. Yurdakul, partiden istifa etmeyi düşündüğünü de sözlerine ekledi.

DERİN BİR BURUKLUK YAŞIYORUZ

İttifakı destekleyen ancak uygulamayı yanlış bulan kesimin başında ise İl Başkanı Cafer Doğan yer alıyor. Başkan Doğan, ‘’Genel Merkez, anlaşma sağlandıktan sonra il başkanlarını Ankara’da toplayıp, seçimlere İYİ Parti listesinden girileceğini açıkladı bize. Öncesinde ne yazık ki görüşlerimiz alınmadı. Sayın Meral Akşener, geçmişte kadrolarımızda yer almış ve bakanlık yapmış bir isim. Alınan karara saygı duymak zorundayız ama derin bir burukluk yaşıyoruz.  Bu duruma  vatandaşlar ve partililerimiz tepkili’’ diye konuştu.

İNSANLAR KIRAT LOGOSUNU ARIYOR

Doğan, şunları söyledi; ‘’Köyde yaşayan insanlar Kırat’ı arıyorlar ve partimizi seçimlerde görmek istiyorlar. Gittiğimiz yerlerde Kırat yerine İyi Parti logosunu kullanmak zorunda kalıyoruz. Okur-yazar olmayan annelerimiz var. Kırat altına mühür basmaya alışmışlar. Şimdi nasıl olacak bilemiyorum. İttifaka itirazımız yok ama amblemimizin kullanılmamasından rahatsızız. Saadet Partisi, CHP listesinden seçime girecek olmasına rağmen logosunu kullanabiliyor. Biz neden kullanamıyoruz? Aslımızı yansıtmak için Kırat lazım.’’  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kiratçi     0000-00-00 Sabır bekleyin biraz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ADAPADER’den Vali Demirtaş’a üniformalı teşekkür
ADAPADER’den Vali Demirtaş’a üniformalı teşekkür
Sabah saat 06 Soner Çetin halkın sorununu dinliyor
Sabah saat 06 Soner Çetin halkın sorununu dinliyor