Advert

Azmaz’ın hedefi Adana için güç birliği

Milletvekili aday adayları arasında, seçmene ulaşmak için en çok çalışan isimlerden biri olarak dikkat çeken MHP’li Sayım Azmaz, hedeflerine ulaşması halinde gerçekleştireceği ilk icraatın Adana lobisi oluşturmak olduğunu söyledi. Azmaz, ‘’Hangi partiden olursa olsun seçilen milletvekilleri ve belediye başkanları, yanı sıra oda ve kurum başkanları bir güç birliği sağlamak zorunda’’ diye konuştu.

Azmaz’ın hedefi Adana için güç birliği
Azmaz’ın hedefi Adana için güç birliği Nevzat UÇAK

HABER: YENER EKİNCİ

BÖLGE - Üstlendiği sorumluluklarla yaşadığı çevreye ve Adana’ya sağladığı hizmetler hiç kuşkusuz tartışılamaz. Kısa bir süre önce, bitmek tükenmek bilmeyen enerjisini TBMM’ye taşımak için ömrünü adadığı partisi MHP’den milletvekilliğine aday adayı olduğunu açıklamış ve akabinde ciddi bir destek toplamıştı. Sayım Azmaz ile gerçekleştirdiği bir nezaket ziyareti sırasında denk geldik. Seçim çalışmaları nedeniyle yerinde duramayan Azmaz’ı hazır yakalamışken, kendisiyle biraz sohbet ederek, girdiği yolda kat ettiği mesafeyi öğrenmek adına birkaç soru yönelttim. Gayet tevazu sahibi olduğunu konuşmasının inceliklerinden anladığım Sayım Azmaz’ın, bütün mücadelesini şahsı için değil de, partisi MHP için verdiği belli oluyordu. Öyle ki, ‘’Aday gösterilmesem şimdikinden daha çok çalışırım’’ demekle de bu kanımı doğruladı.   

Sayım Azmaz kimdir, sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde, 1965 yılında dünyaya geldim. Babam Kozan’ın Çamlarca, annem ise Feke’nin Tapan köyündendir. 30 yıldır Adana’da ikamet ediyorum. İlk ve ortaokulu Kozan’da, liseyi de Adana’da tamamladım. Çukurova Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesi’nden mezun olmama rağmen, ikinci üniversite olarak Kamu Yönetimi okuyorum. Şu an 4’ncü sınıf öğrencisiyim. Ülkücü hareketle 1979 yılında, Kozan Ülkü Ocağı’nda tanıştım. Aktif siyasete ise 1989 yılında, Milliyetçi Çalışma Partisi Yüreğir İlçe Teşkilatı’nda 2’nci Başkan olarak başladım. Daha sonra sırasıyla MHP Yüreğir İlçe Başkanlığı’nda yönetim kurulu üyeliği, kurultay delegeliği, Büyükşehir ve Yüreğir olmak üzere 3 dönem belediye meclis üyeliği, meclis başkan vekilliği, Türk Belediyeler Birliği Meclis Divan Katipliği, Çukurova Belediyeler Birliği Genel Koordinatörlüğü, Dünya Türkmenler Birliği Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundum. Çukurova Halk Ozanları Derneği Danışma Kurulu Üyesi ve ATO Disiplin Kurulu Üyesiyim. Müteahhitlik yapıyorum ve AKAMDER’in Genel Sekreteriyim.

Bu kadar yoğun bir çalışma temponuz bulunmasına rağmen, milletvekilliğine talip olmaya neden gerek duydunuz?

Dünyayı kan ve gözyaşına boğan küresel emperyalist güçler ve çeteler Türk-İslam coğrafyasından başka yerde mesai yapmıyor. İşte Irak, Suriye, Karabağ, Afganistan, Pakistan, Doğu Türkistan, Çeçenistan, Kırım ve diğerleri… Her yerde ağlayan, gözyaşı döken, üzerinde hain planlar ve tuzaklar kurulan Türkler ve Türk-İslam coğrafyasında yaşayan insanlar olmaktadır. Ülkemiz ise küresel çetelerin en büyük hedefi halindedir. ABD, İngiltere, İsrail, Almanya, Fransa ve diğerleri… Hepsi işbirliği ve güç birliği yaparak Türkiye’yi askeri, ekonomik, siyasi ve diplomasi alanlarında köşeye sıkıştırmak istiyorlar. Ve bu tek dişi kalmış canavarlara hizmet eden PKK, FETÖ ve yandaşı kanlı örgütler yıllardır alçak ve kalleş tuzak ve saldırılarla canımızdan can almakta, kutsal vatan toprağımızı bölmeye çalışmaktadırlar. Ancak devlet gibi devlet adamı Genel Başkanımız Devlet Bahçeli liderliğindeki milliyetçi-ülkücü hareket, özellikle 15 Temmuz hain FETÖ darbe teşebbüsü anında ve sonrasında tüm oyunları bozdu. Liderimiz Devlet Bahçeli ‘Önce ülkem ve milletim’ dedi ve geçmişe dönük tüm siyasi hesaplaşmaları, siyasi rekabet ve nefsini ayaklarının altına aldı. Peki, ne için? Elbette ki Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türk milletinin bekası için… Çünkü, anlayanlar için bugün yapılan mücadele siyasetin çok ötesinde bir var olma mücadelesidir ve ülkücü hareket bütün gücü ve feragatiyle bu mücadelenin içindedir. Bende içerisinde bulunduğumuz bu durumdan vazife çıkartarak, Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin emrinde, yanında ve arkasında durarak ona daha yakın olmayı arzu ettim. Liderimiz gövdesini bu taşın altına koymuş ise bizim uzak durmamız tabiatıyla mümkün olamazdı. Netice itibarıyla biz de elimizi taşın altına koyalım diyerek aday adayı olmaya karar verdik. Yüce Allah nasip ederse liderimiz ve teşkilatımız uygun görürlerse milletvekilliği de, adaylığı da aynı şekilde benim için ömür boyu gururla taşıyacağım en büyük manevi bir miras ve şeref olacaktır.

Aday gösterilmeniz halinde başarılı olacağınıza inanıyor musunuz?

Ülkemizin birliği, bütünlüğü, selameti, huzuru için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, Milliyetçi Hareket’in en güçlü şekilde temsil gücüne ulaşması, Cumhur İttifakı’nın sandıktan çok güçlü şekilde çıkması gerekmektedir. Bu da ancak azimle, samimiyetle çalışmayı gerektiriyor. Ben ve arkadaşlarım hep birlikte inşallah bu çalışmanın içerisinde olacağız. Allah nasip eder milletvekili seçilirsem, Ankara’da siz milletimin sözü ve sözcüsü olarak gücüm nispetinde elimden geldiğince çalışacağımın sözünü veriyorum.

Size göre Adana’da değişmesi gereken neler var?

Her şeyden önce Adana’da Adanalılık ruhu yok. Her nedense Adana lobisi bir türlü oluşturulamıyor. AK Parti, MHP veya CHP... Hangi partiden olursa olsun seçilen milletvekilleri ve belediye başkanları, yanı sıra oda ve kurum başkanları bir güç birliği sağlamak zorunda. Bunu yapan Kayseri ve Gaziantep’in çağ atladığını hepimiz görüyoruz. En büyük sorunumuz birlik olmayışımız. Bir diğer sorunumuz ise göç… Nitelikli göç verip niteliksiz göç alıyoruz. Tarım, sanayi ve turizmde geride kaldık. TBMM’ye girecek olursam, kamuoyu oluşturup, birlikte hareket etme kültürünü geliştirmeyi hedefliyorum.

Aday adaylığınız parti içerisinde nasıl karşılandı?

Siyasi hayatım boyunca çizgimden hiç sapmadım. Başbuğumuz Alpaslan Türkeş’in izinde, liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin yanında yürüdüm hep. O nedenle aday adaylığım tabanda ve teşkilatımızda bir heyecan yarattı. Sosyal medyada yapılan yorumlardan, gelen telefon ve mesajlardan ayrıca yaptığım ziyaretlerden bunu anlıyorum. Teşkilatlarımızla bağımı hiç koparmamıştım zaten.

Seçmelerle sıkça bir araya geliyorsunuz. İnsanların Cumhur İttifakı’na bakış açısı nasıl?

Seçmenlerimiz, MHP’nin bu ülkenin sigortası olduğuna yürekten inanıyor. Seçim gezilerimizde muhatap olduğumuz insanlara Cumhur İttifakı’nın gerekçelerini ve önemini anlatınca ikna oluyorlar. Bütün aday adaylarımız listenin açıklanmasını beklemeden mutlaka seçim çalışmaları kapsamında vatandaşla bir araya gelmeli ve Cumhur İttifakı’nı anlatmalıdır. Bazı seçmenlerimizde ki ön yargıları ancak böyle giderebiliriz.

Bu keyifli sohbet için teşekkür ederim

Ben teşekkür eder, yayın hayatınızda başarılar dilerim.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ADAPADER’den Vali Demirtaş’a üniformalı teşekkür
ADAPADER’den Vali Demirtaş’a üniformalı teşekkür
Sabah saat 06 Soner Çetin halkın sorununu dinliyor
Sabah saat 06 Soner Çetin halkın sorununu dinliyor