Advert

Albüm alır gibi şarkıcı oluyorlar

Adana Otogarı’nda perakende kaset satışı yaparken şehir merkezinde 10 metrekarelik bir dükkana taşınıp yapımcılığa soyunan ve 10 sene içinde 150’den fazla albüm piyasaya süren Kasetçi Kerim, "İbrahim Tatlıses‘in albümünü satın almak için gelen müziksever, uygun fiyata albüm yaptığımızı ve bunun için İstanbul‘a gitmesine gerek kalmadığını görünce, ‘Benim de sesim Tatlıses kadar güzel. Bir albümde ben yapayım‘ diyor ve aynı gün 5 bin lira ödeyerek sanat dünyasına adım atıyor" dedi.

Albüm alır gibi şarkıcı oluyorlar
Albüm alır gibi şarkıcı oluyorlar Nevzat UÇAK

HABER: YENER EKİNCİ

BÖLGE - Demo çıkarıp Unkapanı‘nın yolunu tutarak albüm hazırlaması için aylarca süren yapımcıyı ikna etme çabaları artık tarih oldu. Şimdilerde 5 bin lirası olan herkes, ses güzelliği aranmaksızın kendi albümüne müzik raflarında yer buldurabiliyor. Bundan 30 yıl önce Adana Otogarı’nda perakende kaset satışı yapan Kasetçi Kerim, Youtube‘ye yüklenen bir klip ile şarkıcı adayına şöhret basamaklarının önünü açan günümüz müzik piyasasında, yapımcı olarak kendine yer edindi. Şehir merkezinde ki 10 metrekarelik dükkanında, CD, kaset, züccaciye, telefon aksesuarları ve kontörü satışı da yapan Kasetçi Kerim‘de, aynı zamanda her isteyene albüm yapılıyor. 10 yıl içinde 150‘den fazla albüm çıkardıklarını belirten Kasetçi Kerim Erden, "İbrahim Tatlıses‘in albümünü almaya gelen vatandaş, heves edip ‘Benim de albümüm olsun. Sesim İbrahim Tatlıses‘in ki kadar güzel‘ diyor ve 10 bin lira ödeyip albüm yaptırıyor" dedi.

HER AŞAMASI ADANA’DA GERÇEKLEŞİYOR

Stüdyo çalışmaları, albüm resimleri ve albüm kapağı dahil bütün işlemlerin Adana‘da yapıldığını belirten Erden, "Yalnızca çoğaltma işlemi için albümü İstanbul‘a gönderiyoruz. Albüm çıkaran vatandaşın İstanbul ile kesinlikle bir işi olmuyor. Albümü çıktıktan sonra bütün Türkiye‘ye dağıtımı yapılıyor ve ekstra bir ücret talep edilmiyor" dedi. Klip ve promosyon gibi çalışmalarda fiyat farkı olduğunu belirten Erden, "Bu taleplere göre rakam 40 ile 60 bin arasında yükseliyor" dedi. Kerim Erden, piyasada itibar gören bir albümün 400-500 bin lira civarında kar getirisi olduğunu, fakat bu zamana kadar yaptıkları hiç bir albümde böyle bir kazanç sağlayamadıklarını söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akıncı: Uzlaşan, kaynaşan, insan  odaklı yönetim için varım
Akıncı: Uzlaşan, kaynaşan, insan odaklı yönetim için varım
Karataş Belediye Başkanı Ünal, trafik kazası geçirdi
Karataş Belediye Başkanı Ünal, trafik kazası geçirdi