Advert

Engelli çocuklar kek yapmayı öğrendi

Adana’da engelli çocuklar ‘Engelsiz Mutfak’ etkinliği ile şeflerle birlikte kek ve makarna yaptı

Engelli çocuklar kek yapmayı öğrendi
Engelli çocuklar kek yapmayı öğrendi Nevzat UÇAK
Haberin videosu için tıklayın!

Adana’da zihinsel engelli çocuklar, ‘Engelsiz Mutfak’ etkinliğinde profesyonel şeflerle bir araya gelerek, kek yaptı. Engelli çocukların mutluluğu gözlerinden okunurken, şef Derviş Göçmen çok güzel bir etkinlik gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Yemekleri çocuklara yaptırıyoruz ki evde kendileri de yapabilsinler” diye konuştu.
Adana Gizerler AVM’nin mutfak atölyesinde Adana Aşçılar Derneği'nin ve Sunar Mısır'ın katkılarıyla Engelliler Haftası kapsamında Engelsiz Mutfak isimli etkinlik gerçekleştirildi. Çok sayıda profesyonel şefin de katıldığı etkinlikte engelli çocuklar kek yaparak hem eğlendi hem öğrendi.
Çocuklarla birlikte kek yapan şef Metin Ertürk içlerindeki enerjiyi dışarı atacaklarını ve çok güzel yemekler yapacaklarını belirterek, “Engel tanımayan kardeşlerimizle birlikte 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nda çok güzel bir etkinlik yapıyoruz” ifadelerini kullandı.
Etkinlikle ilgili olarak Adana Aşçılar ve Pastacılar Derneği Başkanı şef Derviş Göçmen ise, “Bir farkındalık oluşturmak için burada çok güzel bir etkinlik gerçekleştiriyoruz. Önce kek, sonra da soslu makarna yapacağız. Yemekleri çocuklara yaptırıyoruz ki evde kendileri de yapabilsinler” diye konuştu.
Etkinliğe katılan şeflerin de yardımlarıyla yumurta kırıp, un çırpan engelli çocuklar mutlu olduklarını ifade etti. Aileler ise çocuklarının hünerlerini görüntülemek için birbiriyle yarıştı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akıncı: Uzlaşan, kaynaşan, insan  odaklı yönetim için varım
Akıncı: Uzlaşan, kaynaşan, insan odaklı yönetim için varım
Karataş Belediye Başkanı Ünal, trafik kazası geçirdi
Karataş Belediye Başkanı Ünal, trafik kazası geçirdi