Advert

5 EKMEK İÇİN HIRSIZLIK YAPTI

Nevzat UÇAK

HABER: YENER EKİNCİ

Adana’da, bir bakkalın dolabından 5 ekmek çalan kimliği belirsiz kişi veya kişiler, açlıkla imtihan olan toplumun düştüğü durumu gözler önüne serdi. Sabahın erken saatlerinde, dolabın asma kilidi patlatılarak çalınan ekmeklerini helal eden bakkal ise, “16 yıllık esnafım, başıma ilk defa böylesi geliyor” dedi.

ASMA KİLİDİ KIRARAK ÇALMIŞLAR

Seyhan ilçesine bağlı Sümer Mahallesi’nde bulunan Gürbüzler Gıda’nın sahibi Ramazan Gürbüz, sabah saat 06.00’da dükkanını açmak için geldiğinde, dışarıda bulunan ekmek dolabının kilidini yerde buldu. Dolabın sürgülü kapısının aralık olduğunu fark eden Gürbüz, sayım yaptığında fırıncının bıraktığı 100 ekmekten 5’inin eksik olduğunu belirledi.

YÜREK PARÇALAYICI BİR DURUM

Tanesi 1 liradan satılan ekmeğin çalınacak değere ulaşmasını hayretle karşılayan esnaf, "Fırıncı her sabah 05.00’da gelir, ekmekleri dolaba bırakarak asma kilitle kilitler. Bu sabah kilidi patlatıp içinden 5 ekmek almışlar. Dükkanı açtığımda gördüğüme inanamadım. İnsanlığın bu seviyeye düşmesi yürek parçalayıcı" dedi.

HAKKIMI HELAL EDİYORUM

Sigara, çikolata ve buna benzer ürünlerin çalınmasına alışık olduğunu ancak ekmek hırsızlığını ilk defa gördüğünü belirten Gürbüz, "Ekmeğin tanesini 1 liradan satıyoruz. 5 ekmek 5 lira yapıyor. Yemek için çaldıklarını düşünüyorum. İnsanların birkaç lira için yakalandıklarında kendilerini rezil edecekleri bir işe girişmesi çok acı. Ama yine de ekmeği çalanlara malımı helal ediyorum" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet     0000-00-00 Adam adam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akıncı: Uzlaşan, kaynaşan, insan  odaklı yönetim için varım
Akıncı: Uzlaşan, kaynaşan, insan odaklı yönetim için varım
Karataş Belediye Başkanı Ünal, trafik kazası geçirdi
Karataş Belediye Başkanı Ünal, trafik kazası geçirdi