Advert

Fotoğraflarla Adana’yı anlattılar

Adanalı 32 fotoğrafçının destek verdiği “Benim Adanam” isimli fotoğraf sergisi açıldı

Fotoğraflarla  Adana’yı anlattılar
Fotoğraflarla  Adana’yı anlattılar Nevzat UÇAK

AFAD üyesi fotoğrafçıların eserlerinden oluşan fotoğraf sergisinin açılışı Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar tarafından yapıldı. İYİ Parti Seyhan İlçe Başkanı Güngör Köse, Çukurova İlçe Başkanı Azime Kocacık ve çok sayıda fotoğraf  meraklısı vatandaş sergiye   katıldı. Proje Koordinatörü Nevzat Hız, “Adana; sıcak kanlı insanların yaşadığı güzel bir şehir! Bereketli Ovası, emekçisi, genci ve yaşlısı ile huzur içinde yaşayan, hoşgörülü özel şehir” dedi.

 KÜLTÜRLER MOZAİĞİ  ADANA 

Nevzat Hız konuşmasına şöyle devam etti; “ Kentimiz, tarih boyunca kültürler mozaiğini oluşturan, yemeği, sporu,  müziği, edebiyatı, sineması hatta kendine has kıyafeti ve konuşma tarzı ile yurdumuzun en ilgi çeken yörelerinden biridir. Son dönemlerde iç turizm açısından önem kazanmaya başladı ama daha fazlasını hak ettiğine inanıyoruz. Yerel yönetimler ve kurumlar ile birlikte, ilgili bakanlıkların desteği şarttır. Adana’mızın gelişmesi için barış,  bilimsel eğitim, tanıtım ve ekonomik kalkınmasının önemi büyüktür.”

32 FOTOĞRAFÇININ ESERLERİ VAR

Diş Hekimi Nevzat, ”Biz, otuz iki fotoğrafçı olarak, kentimizi kendi bakış açılarımıza göre, düşüncelerimize göre fotoğraflamaya yani belgelemeye çalıştık. Dadaloğlu, Yaşar Kemal, Orhan Kemal ve Yılmaz Güney’in yetiştiği bu topraklarda yaşamaktan gururluyuz. Sergimize maddi destek sağlayan Seyhan Belediye Başkanımız Zeydan Karalar ile derneğimiz AFAD’a teşekkür ederiz” dedi.

SERGİYE DESTEK VEREN FOTOĞRAFÇILAR

A.Can Göçük, Abdullah Diri, Adem Uslu, Ahmet Tohumcu, Ali Loğoğlu, Ayfer Karataş,Berrin Hız, Berrin Kalleci, Bilal Çalık, Dursun Altun, Erman  Tokbay, Gülçin Yenidünya, Günaydın Gündeş, Hasan Dayanıklı, Hasan Tahsin Yaktu, Hasan Taslakçı, Hayati Kürce, İlken Korkutan, Kasım Mungan, M.Nevzat Hız,  Mehmet Değirmen, Mehmet Pehlivan, Nesrin Kural, Nuray Güzeller, Nuray  Sönmezateş, Nurten Dikmen, Özgür Bolkan ,Sabahat Tohumcu, Ulviye Baktaal, Y.İzzettin Çamurdan, Yasemin İnanç, Yaşar  Usanmaz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akıncı: Uzlaşan, kaynaşan, insan  odaklı yönetim için varım
Akıncı: Uzlaşan, kaynaşan, insan odaklı yönetim için varım
Karataş Belediye Başkanı Ünal, trafik kazası geçirdi
Karataş Belediye Başkanı Ünal, trafik kazası geçirdi