Advert

“Bu iktidar gidecek !"

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, ”İktidarda oturanlar kaybedeceklerini anladıkları için kimyaları bozuldu, yalpalamaya başladılar” dedi.

“Bu iktidar  gidecek !
“Bu iktidar  gidecek ! Nevzat UÇAK

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Bilimsel Eczacılığın 179. Yılı kapsamında düzenlenen  "Meslek Örgütlerinin Sosyal Yaşamdaki Önemi ve Demokrasilerde Örgütlülük" konulu Panele katılmak üzere Adana’ya geldi. CHP İl Binası’nda partililerle kısa bir süre sohbet eden Özel, “Baskın seçim tasarladılar. Ama şunu herkes iyi bilsin ki kim Demokrasiye tuzak kurarsa, halkın iradesine ipotek koymaya çalışırsa, kazdıkları kuyuya düşmüşlerdir” dedi.

  “HÜKÜMET PANİK HALİNDE” 

“Bugün Adalet ve Kalkınma Partisi’nin ve Genel başkanının panik ve saldırgan tavrının nedeni, kaybedeceklerini anlamalarıdır. Cumhuriyet Halk Partisi ve Millet İttifakı’nda birlikte olduğu partilerin yeni mecliste  360 milletvekiline kavuşacak olması, iktidardaki AKP’li yöneticilerin  kimyasını bozuyor. Bu yüzden her yolu her iftirayı, her hakareti her kara propagandayı kendilerine araç olarak benimsemektedirler.”

“ İLK TURDA BU İŞ BİTECEK “

“Adana’dan tüm örgütlere bir daha seslenelim. Güçlüyüz, haklıyız, emin adımlarla ilerliyoruz. Mecliste çoğunluğu sağlayacağız. Tayyip Erdoğan’ı ikinci turda yenerim diye düşünen Muharrem İnce, sahadaki ilgiyi  görünce, bu işi ilk turda bitireceğiz gibime geliyor demeye başladı. Bu boşuna bir özgüven değildir. Muharrem İnce, Pazar günü yapılacak mitinge moralli gelip, moralli ayrılacaktır.”  

“İKTİDARA YÜRÜYORUZ”

“Her geçen gün CHP lehine işliyor. CHP’nin beyannamesini 24’ünde açıklayacağız. 7 Haziran’da olduğu gibi seçimin gündemini CHP ve onun seçim beyannamesi belirleyecek. Önümüzdeki süreçte hep birlikte provakasyonlara dikkat ederek, saldırganlaşanlara, çirkinleşenlere karşı aksine tebessümle, toleransla, kazandığımızın bilincinde olarak tuzağa düşmeden devam edeceğiz. Onlar kutuplaştıracak, biz kucaklayacağız.  Ötekileştirecekler, biz herkesin hakkını savunacağız. Kızacak, bağıracaklar biz herkesi anlayacağız. Çünkü artık CHP ailesi, iktidara yürüyor. “
“BİNALİ,  İN ALİ DEMİŞTİR”

“Yüzde 49’la seçilmiş Başbakanı, genel başkanı, sen yöneteceksin, ensesinden tutup kapının önüne koyacaksın. Güya tarafsız bir Cumhurbaşkanı… Davutoğlu’na parti içinde sivil darbe yapmış. Ardından  “Binali tahta çık, sonrasında ise inali demiş indirmiş, başbakanlığı ortadan kaldırmıştır. 15 Temmuz darbesinin ardından 20 Temmuz’da, siz yasa yapmayacaksınız, o yetkileri de ben alıyorum, Bakanlar Kurulu benim başkanlığında toplanacak. Ülkeyi kanun hükmünde kararnamelerle yöneteceğim. AK Parti grubu olarak sadece parmaklarınıza ihtiyacım var. Siz benim gözümde birer parmaktan ibaretsiniz demektir.”

“OHAL’E SIĞINIYORLAR “

“Bugün 81 ilde bütün Türkiye coğrafyasından OHAL vardır. 2 yıl dolmak üzere. Anayasayı OHAL’le değiştirmeye çalıştılar. Seçimlerde OHAL’e sığınmadan karşımıza çıkacak cesaretleri yok. AK Parti Grubu, Davutoğlu darbesini de,20 Temmuz sivil darbesini de nezaketle karşılamıştır. Erdoğan da teşekkür etmiştir. Şimdi de kalkmış,’ bu meclis, ikinci kurucu meclistir’ diyor Buna verilecek tek cevap hadi oradan demektir.

“HERKES HADDİNİ BİLECEK ”          

Darbelere direnemeyen, lidere teslim olan parmak vekillik yapanların ikinci kurucu meclis olarak nitelendirilmesi atalarımıza hakarettir. Herkes haddini bilecek. Bu meclisteki 316 parmak vekille, Atatürk’ü kimse yan yana ağzına alamaz. O meclis sarayın yetkilerini alıp halka verdi.Saltanatı bitirdi, demokrasiyi getirdi. Bu meclisteki AKP ve MHP Grupları halktan aldıkları emanete ihanet ettiler. Yetkilerini bile başka saraya tek adama verdiler. “

“MİLLET SANDIKTA HESAPLAŞACAK”

“Dur bakalım, yüzde 50-50 idik, şaibeli mühürsüz oylarla karşımıza çıktınız,  ikmale kaldınız. O referandumun ikinci turu, 24 Haziran’dadır. Millet sandıkta sizinle hesaplaşacak. Birinci meclisin saraydan alıp halka verdiği yetkileri, halktan alıp saraya verenlere 24’ünde çok meraklı oldukları Osmanlı tokadı da, Cumhuriyet iradesi de balyoz gibi tepelerine inecek. Bugün hadsiz bu benzetmeler için özür bekliyoruz. “

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akıncı: Uzlaşan, kaynaşan, insan  odaklı yönetim için varım
Akıncı: Uzlaşan, kaynaşan, insan odaklı yönetim için varım
Karataş Belediye Başkanı Ünal, trafik kazası geçirdi
Karataş Belediye Başkanı Ünal, trafik kazası geçirdi