Advert

“Markada olamazsan arkada olursun!”

Türkiye’nin bilim ve teknoloji ışığında büyüyüp ilerleyeceğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce gençlere seslendi;

“Markada olamazsan  arkada olursun!”
“Markada olamazsan  arkada olursun!” Nevzat UÇAK

ONBİNLER ALANA GELDİ

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Ceyhan ve Osmaniye’de halkla buluştuktan sonra Uğur Mumcu Meydanı’nda Adanalılar’a seslendi. İnce, sıcak havaya karşın miting alanını dolduran binlerce kişiyi, “Hemşehrim Adana” sözleriyle selamladı

BİLİM VE TEKNOLOJİ VURGUSU

Konuşmasında gençlere yönelik vaatlerini de dile getiren İnce, “Siyasetçi gelecek seçimi, devlet adamı gelecek nesli düşünür. Ben gelecek nesilleri düşünüyorum. Tasarım, teknoloji, marka. Anlaştık mı? Sloganımız da şu olsun; 'Markada olamazsan arkada olursun' diye konuştu.

“TÜM SORUNLAR ÇÖZÜMLENECEK”

CHP Adayı İnce, çiftçiye mazotun 3 liradan verileceğini, öğretmen, astsubay, polis, uzman çavuşların sorunlarını çözeceklerini söyledi. Eğitime yönelik projelerini aktaran İnce, “Ülkücü, muhafazakar ve Kürt  kardeşlerimle görüşüp bir yıl içinde uzlaşmacı bir eğitim sistemi oluşturacağız” dedi.

“İSRAF EKONOMİSİ VAR”

Türkiye'nin dış ticaret açığının 95 milyar dolar, cari açığının 55 milyar dolar, cari açığının yüzde 10 ve gençlerde işsizlik oranının yüzde 20 olduğunu belirten İnce, Türkiye'nin hukuk devleti olmasıyla ve israf ekonomisi yerine insaf ekonomisiyle bu sorunların çözüleceğini söyledi.

“3 BİN KORUMAYLA GEZMEYECEĞİM”

İnce, cumhurbaşkanı seçilmesi halinde 300 araç, 3 bin korumayla da gezmeyeceğini söyledi. Gençlere seslenen Muharrem İnce, “WikiPedia'yı açacağız. Özgürce tweet atacaksınız. İsterseniz Cumhurbaşkanını da eleştireceksiniz, serbest. Ya ne demek, cumhurbaşkanı eleştirilmez mi?” diye konuştu.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karaca: Yüreğir’e ‘vefa’ borcumu ödeme yolunda kararlıyım
Karaca: Yüreğir’e ‘vefa’ borcumu ödeme yolunda kararlıyım
Başsavcı Yurdagül: ‘’Devlet onlardan asla vazgeçmez”
Başsavcı Yurdagül: ‘’Devlet onlardan asla vazgeçmez”