Advert

Dövizin ateşi altını da uçurdu

Döviz yükselmesi, altın fiyatlarının katlanmasına yol açıyor; kuyumcular da vatandaş da bekleyip görmenin en iyi yöntem olduğunu düşünüyor

Dövizin ateşi  altını da uçurdu
Dövizin ateşi  altını da uçurdu Nevzat UÇAK

ALTIN FİYATI SÜREKLİ DEĞİŞİYOR

Dövizdeki durdurulamayan yükseliş, altın fiyatlarını da katlıyor. Kuyumcular alırken de satarken de zarar ettiklerinden yakınıyor.  Dün öğleden sonraya kadar altın fiyatlarında 10 kez değişiklik yaşanması kuyumcuları da şoke etti.  İş yerlerini saatinden önce kapatmayı düşünen kuyumculara bile rastlandı.

BEKLEMEK EN İYİ YÖNTEM

Kuyumcular altın fiyatlarındaki artıştan kar elde edebilmeleri için süs olarak kullanılan altından satış yapmaları gerektiğini ile getiriyor. Cumhuriyet altınının vatandaşlarca sadece yatırım için alındığını belirten kuyumcular, yine de bugünlerde işlerinin düşük olduğundan yakınıyor.

DÖVİZİN DURMASI LAZIM

Adana Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman, altının yükselmesinin tek nedeninin dövizin artması olduğunu söyledi. Borsa’da fazla oynama olmayışının  bazı ipuçları verdiğini belirten Başman, “ Ekonomik  krize dayalı yükseliş değil. Ancak döviz durdurulamazsa altın fiyatları da yükselmeye devam eder”dedi.

       

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akıncı: Uzlaşan, kaynaşan, insan  odaklı yönetim için varım
Akıncı: Uzlaşan, kaynaşan, insan odaklı yönetim için varım
Karataş Belediye Başkanı Ünal, trafik kazası geçirdi
Karataş Belediye Başkanı Ünal, trafik kazası geçirdi