Advert

“Başkan beni kıskandı"

Demirspor eski Sportif Direktörü Gürcan Aday, ayrılma sürecini anlattı, Başkan Gökoğlu hakkında flaş iddialarda bulundu

“Başkan beni kıskandı
“Başkan beni kıskandı Nevzat UÇAK

BÖLGE

Adana Demirspor’un efsane futbolcularından Gürcan Aday,sportif direktör olarak kulübüne döndü ama  geçen sürede ayrılmak zorunda kaldı. Konuşmak için sezonun bitmesini bekleyen Aday, yaşanılan süreci Radyospor'a anlattı. Mavi lacivertli takımdan ayrılma nedenlerini açıklayan Gürcan Aday, Başkan Mehmet Gökoğlu'yla ilgili de flaş açıklamalarda bulundu. Gürcan Aday, “Bir röportaj sonrasında Gökoğlu’nun, ’bizim önümüze geçtin, taraftarın gönlüne oturdun, sevmem ben böyle işleri“ dediğini savundu.

 

“HEMEN GÖREVİ KABUL ETTİM”

“Adana Demirspor’a 20 yılımı vermiş birisiyim. Başkanımız Mehmet Gökoğlu yeniden kulübe dönmemi rica etti.Geldik, neler yapacağımızı konuştuk. Ağabeylik yapmamı istediler. Giray hocanın da onayını alıp,seve seve kabul ettim. 9 aylık dönem içinde beklentilerimizin gerçekleşmeyeceğini bilmeme rağmen Adana Demirspor'da ‘Acaba işleri düzeltebilir miyiz’ diyerek devam ettim.”

20 GÜNDE KADRO KURULDU

“Demirspor’un kadrosunda bir tek kaleci Kurtuluş ile mukavele imzalanmıştı. 20 günlük kısa bir süre içerisinde 25 tane oyuncu bulmamız lazımdı. Bunların içinde de 5-6 yabancı oyuncu almamız gerekiyordu. Türkiye liginin en bütçeli kadrolarından birini 2 milyon Euroya kurduk. Başkan şampiyonluk değil, altyapıya önem veriyordu. Her sene oyuncuları al-sat olmuyor, borç da kapıya dayanıyor. Bunu aşağı düşürmemiz lazımdı."

ADİL DEMİRBAĞ’I KAZANDIRDIM

"Adil Demirbağ benim tamamen şahsi olarak takip ettiğim ve aldırdığım bir oyuncu. Yaşı henüz 20. Süper Lig’den 3-4 kulüp takip ediyor. Şu anda Adana Demirspor'la 3 yıllık bir mukavelesi var.  Milli Takım’da da yer alıyor. Atabey, Batuhan ve Adil'i de Milli takıma kazandırdık"

BULAK’IN GİTMESİ YANLIŞTI

“Sezon başında işler iyi gidiyordu. Giray hoca ile yönetimin arasına bazı pürüzler girdi. Giray hocanın gitmesi kesinlikle yanlıştı. Bilgi birikimi olarak çok üst düzey bir hoca ve çok da iyi bir antrenör. Oyuncular da Giray hocanın gönderileceğini hissetti. Adana Demirspor takımında son 5-6 yılında her sezon 4-5 hoca değiştiriliyor. İstikrar nasıl sağlanacak?"

“KULÜPLER ÖZÜNE DÖNÜYOR” 

"Her kulüp özümüze dönelim diyor. Türk futbolunun genel durumu bu. Mesela Trabzonspor’da Yusuf, Abdülkadir forma giyiyor. İstikrar sağlanmadığı ve gençlere şans vermediğimiz sürece öz kaynağımız gelişmeyecek. 1.Lig’de Rizesporlu Samu dışında göze batan bir yabancı oyuncu var mı? Genç oyunculara şans verilmiyor. Giray hocam da 13-15 bin seyircinin önünde maça Mustafa Yılmaz diye bir çocukla çıktı. Maçtan önce de bunun hakkında konuştuk, Mustafa’yı oynatmak istediğini söyleyince elimi uzatıp ‘Çak hocam’ dedim"

“BAŞKAN BENİ KISKANDIĞINI SÖYLEDİ”

"Adana Demirspor’a geldiğimde 23 yıl geçmişti. O zamanlar duygusal bir röportaj yaptık. Ne zorluklarla Adana Demirspor’u ligde tuttuğumuzu anlattık. Bunun üzerine başkan geldi, ‘Ben böyle şeyleri sevmem, sen şimdi benim önüme geçip taraftarlarla kucak kucağa oldun’ dedi. Ben önce espri sandım, resmen kıskandığını söyledi. Ben mutlu olacaklarını sanıyorken, önümüze geçti dediler. Bundan sonra beni medyada göremezsiniz dedim. Giray hocaya da kulübeye girmeyeceğimi söyledim. Bu sefer Adana halkı Gürcan hoca nerede diye sordu"

“BOLU KAMPINDA İSTİFA ETTİM”

"Bolu kampında istifa ettim. Başkanla bir telefon konuşmamda bir oyuncuyu alıp alamayacağımız üzerine tartışmada elimdeki telefonu duvara fırlattım.    Henüz 20. gündü. Beni terminalden aldılar, tesislerde kapıyı üzerime kilitlediler, ayrılmama izin vermediler. Dayan dayan, nereye kadar?"

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akıncı: Uzlaşan, kaynaşan, insan  odaklı yönetim için varım
Akıncı: Uzlaşan, kaynaşan, insan odaklı yönetim için varım
Karataş Belediye Başkanı Ünal, trafik kazası geçirdi
Karataş Belediye Başkanı Ünal, trafik kazası geçirdi