Advert

Kongre ertelendi hazırlık sürüyor

Adana Demirspor Genel Kurulu 8 Haziran’a ertelendi, As Başkan Aziz Kaya’nın liste hazırlığında olduğu öne sürüldü

Kongre ertelendi  hazırlık sürüyor
Kongre ertelendi  hazırlık sürüyor Nevzat UÇAK

8 HAZİRAN’DA TOPLANACAK

Adana Demirspor Olağan Genel Kurulu beklendiği gibi aday listesi veren olmadığı için bir hafta sonraya ertelendi. Kongre 8 Haziran‘da Sular VİP’te saat 14.00’te çoğunluğa bakılmadan gerçekleştirilecek. Adana Demirspor Genel Kurulları’nın ikinci toplantılarında yönetim çıkarılması neredeyse geleneksel hale gelmiş durumda.

LİSTE HAZIRLIĞI YAPILIYOR

Bir hafta sonra yapılacak Genel Kurul için liste hazırlığında olan isimler de yavaş yavaş netleşmeye başladı. Adana Demirspor As Başkanı Yöneticilerinden Aziz  Kaya’nın liste hazırlığında olduğu ve büyük bir olasılıkla yönetime aday olacağı kulislerde konuşuluyor. Eski yüzleri görmek istemeyen, sistem ve mantalite değişikliği isteyen taraftar gruplarının nasıl bir tavır takınacağı bilinmiyor.

ACELE ETMEK GEREKİYOR

TFF 1. Ligi’nde bazı takımlar bünyesindeki oyuncularla görüşmelerini sürdürüp sözleşme yenilerken, bazı takımlar da kadrosuna yeni oyuncular dahil etmeye başladı. Şimdilik tüm takımlar aynı hızla ilerliyor ama Adana Demirspor’da henüz yönetim netleşmediği için kulübün önünde bir yol haritası da bulunmuyor. Bu nedenle de taraftarlar endişeye kapılıyor.

BAZI FUTBOLCULAR BEKLİYOR

Geçtiğimiz sezon Adana Demirspor kadrosunda bulunan bazı futbolcular alacakları ödenmediği gerekçesiyle TFF’ye başvurdu ve boşa çıktı. Aslında tüm futbolcuların böyle bir hakkı bulunuyor. Ancak Mavi lacivertli oyunculardan birçoğunun yeni yönetim oluşmasını bekledikleri ve o doğrultuda bir adım atmayı düşündükleri belirtiliyor.

PLANLAR HAZIR OLMALI

Mavi lacivertli taraftarlar 8 Haziran’da Adana Demirspor yönetimine girecek isimlerin şimdiden kolları sıvaması gerektiğini düşünüyor. Hangi futbolcular yeniden kadroda düşünülüyor, Teknik Direktör Mustafa Uğur’la devam edilecek mi, Türk ve yabancı oyuncuların transferlerinde nasıl bir yöntem izlenecek ve transfer tahtasının açılmasına yönelik planların hazırlanmasının avantaj olacağı görüşü hakim.

İSKELET KADRO BOZULMASIN

Her sezon öncesi yapılan genel kurullarda mutlaka yeni bir yönetim geliyor ve  her defasında kartlar yeniden karılıyor. Yeni oyuncular transfer edilip sezona öyle başlanıyor. Bu nedenle de uyum süreci uzun olabiliyor. Taraftarlar iskelet kadronun korunup, kaliteli Türk ve yabancı oyuncularla desteklenmesi halinde Demirspor’un başarılı olacağına inanıyor.

GÜÇLÜ BİR YÖNETİM OLMALI

Mavi lacivertli takım yıllardır Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle ayakta duruyor ve sezona hazırlanabiliyor. Her defasında tahtanın açılabilmesi için belediyeden kaynak aktarılması bekleniyor. Hatta Adana Demirspor bir öncesi sezon puan silme cezası bile yaşadı. O nedenle yeni yönetimin bütün bu   dezavantajları bilerek gelmesi isteniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dolar fırsatçıları hayvancılığı vuruyor
Dolar fırsatçıları hayvancılığı vuruyor
Dolar bozdurana tatil hediye
Dolar bozdurana tatil hediye