Advert

Kan yaz ayında verilir

Yaz tatili nedeniyle kan bağışı oranı yarı yarıya düşüyor. Fakat buna paralel olarak, hastanelerde şifa bekleyen hasta sayısında eksilme yaşanmıyor. Dolayısıyla ortaya kan açığı çıkıyor. Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, bu soruna karşı gereken tedbirleri almak amacıyla, kan toplayan ekiplerin, yayla ve deniz beldelerinde konuşlandırıldığını söyledi.

Kan yaz ayında verilir
Kan yaz ayında verilir Nevzat UÇAK

BÖLGE - Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, kan vermenin bir vatandaşlık görevi olduğunu hatırlatarak, yaz tatillerinde bağışı oranının yarı yarıya düştüğünü, fakat bu duruma karşı gereken tedbirleri aldıklarını ifade etti. Mobil araçların ve çadırların yaylalık ve denizin bulunduğu tatil yörelerine konuşlandırılacağını ifade eden Saygılı, “Buralarda, bağışların azaldığını ve hastanelerde şifa bekleyen hastaların olduğunu anons ederek, farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Mesai saatlerinde de, Ramazan ayında olduğu gibi yaz düzenlemesi gerçekleştirdik. Personellerimiz, saat 16.00’da başlayıp 24.00’a kadar görev yapacaklar. Hizmeti ayağına götürdüğümüz vatandaş, sağolsun duyarlı davranıyor. Kan vermekle kendi vücuduna fayda sağladığı gibi hiç tanımadığı biriyle de kan kardeşi oluyor” dedi.

BÜYÜK BİR İYİLİK HAREKETİ

Saygılı, “Türkiye’nin bir numaralı kentinde iyilik hareketi Kızılay’a her zaman gönül veren, destek olan 2. 2 milyon büyük ailemiz Adanalılar’a çok teşekkür ediyorum. Her çağrımızda, hem kan bağışı etkinliklerimize, hem kök hücre bağışı etkinliklerimize, hem de yerel, ulusal ve uluslararası etkinliklerimize destek oluyorlar. Adanalı hemşehrilerimiz takdiri ve açık teşekkürü hak ediyor. Adana’nın erdemli insanları kan dökülen dünyada, erdemli davranış sergileyerek kan bağışı yapıyor ve bu büyük bir iyilik hareketidir” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aydoğdu ve Aykan son yolculuklarına uğurlandı
Aydoğdu ve Aykan son yolculuklarına uğurlandı
Saldırgan tutuklandı
Saldırgan tutuklandı