Advert

Hizmet Bizim İşimiz

Adana EOSB’ye bağlı Adana Elektrik Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası (AETESO), Lukoil Eurosia Petrol arasında yapılan anlaşma ile üyeler indirimli akaryakıt alabilecek.

Hizmet Bizim İşimiz
Hizmet Bizim İşimiz

TETESFED Başkan vekili ve AETESO Başkanı İsmail Abike, yaptıkları 2 yıllık anlaşma ile üyelerinin daha ucuz petrol alabileceklerini belirnterek, “Bizlere bu imkanı sağlayan Şenbayrak Otomkotiv Başkanı Ayhan Şenbayrak ile Lukoil Eurosia’ya teşekkür ediyorum. Sağlık hizmetlerinden özel hastaneler ve poliklinikler ile giyim mağazaları, sigorta şirketleri, iş sağlığı ve iş güvenlik birimleri eğitim kurumları ile yaptığımız anlaşmalar ile üyelerimize hizmete devam ediyoruz” dedi.

Ebike, elektrikle ilgili fen adamlarının yetki görev ve sorumluluklarının 3522 sayılı kanun ve 3197 sayılı kanunun 5. Maddesine eklenen fıkrada tanımlandığını, görev ve sorumluluklarının belirtildiğini söyleyerek, “Meslek odamıza elektrik teknisyenleri, bobinajcı ve beyaz eşya tamircileri olmak üzere bine yakın üyemiz bulunmaktadır” dedi.

Eğitim seminerleri vererek elektrik tesisaçılık yetki belgelerini verdiklerini belirten Abike, şöyle konuştu:

“Üyelerimizin her türlü yardımına gidiyorz. Düğünlerinde nişanlarında özel günlerinde bulunuyoruz. Cenaze işleri olduğunda ihtiyaçları kısmen tarafımızdan karşılanıyor. Üyelerimize dağıttığımız eşantiyonlar ile bir çok ihtiyaçlarını karşılıyoruz. GelişenTeknoloji hakkında üyelerimizi bilgilendiriliyor, fuar etkinliklerine mutlaka katılıyoruz.

Bugün genel başkan vekili olarak görev yaptığım Türkiye Elektronik ve Esnaf Sanatkarlar Odası (TETESFED)’in genel merkezi Ankara’da bulunuyor. Türkiye genelinde 97 meslek odası federasyonumuza kayıtlı. Odalarımızın sorunları olduğu zaman yasal çerçeve ve mevzuat içerisinde çözüme kavuşturuyoruz”

 

Elektrikçilerin en büyük sorununun kayıt dışı mesleki yeterlilik belgesi olmadan korsan çalışanlar olduğunu, ucuz olsun diye vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin tehlikeye girdiğini bunun da milyonlarca liralık vergi kayıplarına neden olduğunu belirten Abike,  sözlerini şöyle sürdürdü:

“2013 yılında özelleştirme kapsamına dahil edilen Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, Gaziantep ve Kilis Enerji SA, ihale kapsamında  Toroslar Enerjisa Dağıtıma devretmiştir. Bu nedenle elektrikçi esnafımız bir süre sıkıntılı günler geçirdi. Ancak Enerji SA yetkilileri ile yaptığımız görüşmeler sonucunda sorunlar çözüme kavuşturuldu. Elektrik iç tesisat yönetmenliğine uygun tesisat iş ve işlemler yapmaktayız. Elektrikle ilgili sorunları en aza indirmeyi hedefliyoruz dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim fuarında ilkler yaşanacak
Eğitim fuarında ilkler yaşanacak
Kebabı Adanalı gibi tüketin
Kebabı Adanalı gibi tüketin