Advert

“Gereken dersi aldım!”

Adana Demirspor Başkanı Mehmet Gökoğlu, bundan sonraki yıllarda da başkanlık düşünmediğini söyledi

“Gereken dersi aldım!”
“Gereken dersi aldım!” Nevzat UÇAK

GÜÇLÜ YÖNETİM DİLEĞİNDE BULUNDU

Adana Demirspor Kulübü Başkanı Mehmet Gökoğlu, “inşallah bu son basın toplantısı olur” sözleriyle başladı konuşmasına. Cuma günü saat 14.00’te kongre olacağını hatırlatan Başkan Mehmet Gökoğlu, “inşallah bir veya daha fazla adaylar çıkar. Yeni bir yönetim kurulu oluşur ve önümüzdeki sezona iyi bir hazırlık yaparak, güçlü bir yönetimle başarılı olur. İsteğimiz, birlik ve beraberlik içerisinde çalışacak bir yönetim olsun”  dedi.

“SADECE AZİZ KAYA BİLGİ ALDI”  

“Şimdiye kadar aday olarak çıkan da yok. Bugüne kadar bana bilgi almak için gelen sadece As Başkanımız Aziz Kaya var. İdari binada buluştuk, İmam Bey’le birlikte genel hesapları anlattık. Her şeyi izah edip kararı kendisine bıraktık. Aziz Bey daha henüz karar vermemiş sanırım. İnşallah Aziz Bey olsun, başkaları olsun. Yeter ki şu Demirspor bayrağını daha yukarıya çıkacak bir başkanımız olsun. Dileriz birlikte harekete edebilecek iyi bir liste hazırlanır.” 

FUTBOLCULARIN DURUMU

“Batuhan 750 bin lira getirirse gider. 500 bin teklif edilmiş. Ben de yok dedim. 8 Haziran’da yeni yönetim gelecek, kararı onlar versin. Parayı alıp personel maaşı da dağıtabilirdi ama kararı gelecek yönetime bıraktık. Mendy’nin sözleşmesi  6 Haziran’da bitiyor. Kurtuluş’un sözleşmesi 8 Haziran, Tolgahan’ın 18 Haziran, Kubilay’ın 22 Haziran, Adil’in de 25 Haziran’da sözleşmesi bitiyor. Bu oyuncuları tutabilmek için yeni yönetimin önünde süre kalacak.” 

 TOPLAM BORÇ 35 MİLYON 349 BİN LİRA

“Biz genel kurulda 28,5 milyon lira ila kulübü aldık ama borcun 31 milyon 462 bin lira olduğu ortaya çıktı. Şuan ki toplam borç 35 milyon 349 bin lira. Yani bizim yönetim döneminde bu sezon  4 milyon lira borç miktarında artış var.  Bu artışın bir milyon lirası da dövizdeki kur farkından. 14 Milyon 147 bin liralık bütçeli bir takım kuruldu. Bu parayı sadece İkinci yarıda harcayan Denizlispor’un bile üstünde bitirdik.”

“HESABI KİTABI İYİ İNCELESİNLER”

“Ben düştüm başkaları düşmesin. Gelecek yönetimler gelsinler hesapları kitapları incelesinler, bütçelerini ona göre hazırlasınlar Kucaklarında   bilmedikleri borç bulmasınlar yani. Hesapsız yola çıkılırsa başarısızlık geliyor. Bu sistemle de başarı gelmesi zor zaten. Adana Demirspor’a bağış gelmesi lazım. Sadece Büyükşehir’den geliyor. Adanalılar’ın birlikte hareket etmesi lazım. Yoksa bu para Adana Demirspor için ödenemeyecek bir miktar değil.” 

BİRLİK VE BERABERLİK ÇAĞRISI

“Ankaragücü maçında protokolü görünce düşündüm içimden… Bakanlar, milletvekilleri gelmiş, atmosfer farklı. Başardılar, çıktılar sonuçta.  Çünkü birlik ve beraberliği sağladılar. Adana Demirspor’da da birliktelik sağlanamazsa başarı gelmez. Sayın valimiz, Milletvekillerimiz, tüm Adana birlik olmalı. Hep beraber olmadığımız sürece başarı gelmez. Çok büyük takım kurup riske de girilebilirdi ama ben girmedim. Çıkamazsak ne olacak?”

HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ

“Yönetime geldikten sonra bana destek olan olmayan herkese, yönetim kurulu üyelerimize,  siz basın mensuplarına katkı koyan herkes teşekkür ediyorum. Gereken dersi aldım bundan sonra başkanlık için yokum. Adana Demirsporluyuz çok şükür. Bu böyle de sürecek. İnşallah iyi bir yönetim gelir kulübümüzü   başarıya götürecek hamleler yapılır. Biz de elimizden gelen katkıyı koyarız.”   

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dolar fırsatçıları hayvancılığı vuruyor
Dolar fırsatçıları hayvancılığı vuruyor
Dolar bozdurana tatil hediye
Dolar bozdurana tatil hediye