Advert

Şimdi tatil zamanı

Acısıyla-tatlısıyla bir eğitim ve öğretim sezonu daha geride kaldı

Şimdi tatil zamanı
Şimdi tatil zamanı Nevzat UÇAK

Adana'da, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı sonunda, 12 bin 68 okulda, 463 bin 484 öğrenci karne almanın mutluluğuyla final yaptı. Yoğun ve yorucu bir dönemi geride bırakan 29 bin 100 öğretmen ve idareciyi ise tatil heyecanı sardı. Çocuklarının sevincine ortak olan veliler ise eğitim sisteminin sürekli değişime uğramasından şikayet etti.

BAŞARISIZ ÖĞRENCİYE KÖTÜ DAVRANMAYIN

Seyhan ilçesine bağlı Kurtuluş Mahallesi’nde eğitim veren Şehit Mehmet Fatih Ongun Ortaokulu öğrencileri, öğretmenlerinden ve arkadaşlarından ayrı kalacak olmanın hüznü ile başarı belgesi getirmeleri halinde, aileleri tarafından vaad edilen hediyeyi hak etmenin sevincini bir arada yaşadılar. Öğretmenler, karneyi teslim ettikleri velilere uyarıda bulunarak, beklenen başarıyı yakalayamayan öğrencilere kötü davranılmaması gerektiğini önemle vurguladı.

SINAV SİSTEMİ ÇOCUKLARIN KAFASINI KARIŞTIRDI

Bazı veliler eğitim sisteminden dert yandı. İki çocuğu 6 ve 8’inci sınıfı tamamlayan Şeyda Aslan,   “Gerek bizler gerekse öğrenciler için oldukça zor bir yıl oldu. Bunda en büyük etken ise sınav sisteminin üç kez değişiklik göstermesiydi. Haliyle bu değişiklikler çocukların kafalarının karışmasına neden oldu. Bu büyük belirsizlik içerisinde sınava aylar kala nasıl bir sınava gireceklerini, alacakları puanları neye göre değerlendireceklerini bilemez hale geldiler” dedi.

GELECEK SENE ÖZEL OKULA KAYDETTİRECEĞİZ

Devlet okullarının eğitimde yetersiz ve verimsiz olduğunu savunan Şeyda Aslan, kendisi ve diğer velilerin çocuklarını özel okullara kaydettirmek istediklerini ifade etti.  Aslan, ayrıca kimi devlet okullarının yıl içerisinde ailelerden yüksek meblağlarda para talep ettiğini ve özel okulların bile devlet okullarına göre daha uygun olduğunu söyledi. ‘’Eğitimde adalet sağlanmalı ve her çocuğa parasız eğitim imkanları eşit düzeyde sunulmalı’’ diyen Aslan, yetkilileri göreve davet etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dolar fırsatçıları hayvancılığı vuruyor
Dolar fırsatçıları hayvancılığı vuruyor
Dolar bozdurana tatil hediye
Dolar bozdurana tatil hediye