Advert

Yeni başkan Kazım Bozan

Adana Demirspor Genel Kurulu’nda Bozan ve Ateşoğulları’nın listeleri yarıştı

Yeni başkan  Kazım Bozan
Yeni başkan  Kazım Bozan Nevzat UÇAK

Adana Demirspor Genel Kurulu Sular VİP’te gerçekleştirildi. Genel Kurula üç liste ile gidilmesi bekleniyordu ama sabah saatlerinde Aziz kaya, adaylıktan çekildiğini belirtti. Kongrede Kazım Bozan ve Nilay Ateşoğulları’nın listeleri oylandı. Genel Kurulda 210 delege oy kullandı. Kazım Bozan 148, Nilay Ateşoğulları ise 59 oy aldı. Böylece Adana Demirspor Kulübü'nün yeni başkanı Kazım Bozan oldu

RAPORLAR İBRA EDİLDİ

Genel Kurulun Divan Başkanlığı’na Avukat Aziz Erbek seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Yönetim Kurulu üyesi Erdinç İpek, Yönetim ve Denetim Kurulu raporlarının okudu. Genel Kurul üyelerini oylarına sunulan raporlar kabul edildi.

 GÖKOĞLU SAKİNLİK İSTEDİ

Daha sonra söz alana Başkan Mehmet Gökoğlu, salondaki gergin ve stresli  ortamın dağılmasını istedi. “Adana Demirspor Genel Kurulu yapılıyor burada mal paylaşımı yok” diyerek sözlerine devam eden Başkan Mehmet Gökoğlu, gündem dışı konuşma yapan bir taraftara hitaben Demirspor terbiyesi almayan şahılar çıkıp burada ileri geri konuşabiliyor” dedi.

İDDİALARI YALANLADI

“Ben şampiyonluk sözü vermedim. Çiftetelli de oynamadım” diyen Gökoğlu,  “Hiçbir başkan da böyle bir durumda oynamadı. Futbolcular eğleniyordu beni de aralarına çektiler. Böyle bir sezondan sonra kutlama yapsam, bugün burada olmaz istifa ederdim.Son maçlarda lige tutunulan bir sezondan sonra böyle bir şey yapılması mümkün mü ?“ diye konuştu.

“ YALNIZ BIRAKILDIK “

Geçen yılki kongrede başkanlığa seçilirken amacının kulübünün rayına oturtulması olduğunu belirtene Gökoğlu, “Maddi ve manevi açıdan ayrıca disiplin açısından hedefe ulaştık. Ancak sportif başarı gelmedi. Bu sorumluk bana ait, kabule diyorum. İsterdim ki daha iyi olsun. Ama bazı nedenlerden dolayı olmadı” dedi.

“ BU YÖNETİM PARA HARCADI “

“Açık ve net söylüyorum. Bir liste oluşturmamız söylendi. Sağ olun siz de onay verdiniz. Adananın büyükleri, iş adamları destek olacak denildi. Ama ne yazık ki yalnız bırakıldık. Günlerce kapıda destek bekledik. Peki paran yoksa neye geldin   diyebilirsiniz. Bu yönetim kurulu 16 Milyon lira verdi. Var mı böyle bir yönetimi kurulu. Diliyorum Demirspor adına yakışırı ve ileriye taşıyacak bir kongre olur”  

SINMAZ’DAN, GÖKOĞLU’NA ELEŞTİRİ

Eski Yöneticilerden iş adamı Cahit Sınmaz da gündem dışı yaptığı konuşmada, “ Sayın Mehmet Gökoğlu,  kendi kendini yalnız bıraktı. Yaptığı icraatlar hakkında kimseden fikir almadı, kimseye bilgi sunmadı. Demirspor yönetimini kimse yalnız bırakmaz. Bundan sonra da bırakılmayacak. Ama birlik ve beraberlik sağlanmalı” diye konuştu.

ATEŞOĞLULARI PROJELERİNİ ANLATTI

Daha sonra Başkan Adaylarını konuşmalarına geçildi. Nilay Ateşoğulları, özellikle kulübün ekonomik durumunu düzeltilmesine yönelik projeleri olduğunu   söyledi. İçinde bulunulan durumunla devam edilemeyeceğini savunan Ateşoğulları, “Bana herkes şu kadara para lazım diyor. Sponsorlarla ve kendi kendine yetecek kalıcı gelirler olmazsa kulüp ancak borçlanır” dedi.

BOZAN; “ BURASI TEKEL BÜFESİ DEĞİL”

Daha sonra söz alan diğer başkan adayı Kazım Bozan da , “Ben iş adamayım bana 3 dakika yeter diyerek başladığı konuşmasında,” Cahit Sınmaz Baba her konuda haklı. Bize geçmişte küfür edenler de, destek verenler de sonuçta Adana Demirspor’un iyiliğini düşünüyor. Sayın Nilay Hanım acaba Adana’da mı ikamet ediyor. Şirketinin merkezi nerede? Burası Tekel büfesi değil. Gerekirse ömrümüzden veririz. Paramız kadar da konuşuruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünya’da 1 milyar kişi  açlık sınırında yaşıyor
Dünya’da 1 milyar kişi açlık sınırında yaşıyor
Kent turizmine  ‘Lezzet’ katkısı!
Kent turizmine ‘Lezzet’ katkısı!