Advert

Ormancılar çalışıyor

Adana Orman Bölge Müdürü İsmet Erol başkanlığındaki teknik heyetler, İşletme Müdürlüklerine birer günlük gezi programı düzenleyerek yapılan çalışmaların son durumunu değerlendirdi.

Ormancılar çalışıyor
Ormancılar çalışıyor Nevzat UÇAK

BÖLGE - Adana Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı taşra birimleri tarafından, yönetim planları kapsamında, gerek geçmiş yıllardan gelen gerekse bu yıl yeni uygulamaya konulan ormancılık faaliyetleri yerinde kontrol edildi. Bölge Müdürü İsmet Erol başkanlığındaki teknik heyetle, İşletme Müdürlüklerine birer günlük gezi programı düzenleyerek yapılan çalışmaların son durumunu değerlendirdi.

EĞİTİM FIRSATINA DÖNÜŞTÜ

Bölge Müdür Yardımcıları ve bazı Şube Müdürlerinin de dahil olduğu gezi heyetleri, gençleştirmelerden orman bakımlarına, üretim faaliyetlerinden pazarlama stratejilerine ve bina inşaatlarından orman yolu tesislerine kadar her türlü faaliyeti denetledi. İlk bakışta bir iç denetimi andıran geziler özellikle uygulayıcı pozisyonunda olan genç İşletme Şefleri ve Mühendisler için adeta bir eğitim fırsatına dönüştü. Çeşitli ormancılık iş kollarına göre belirlenen her noktada tecrübe ve bilgi dağarcığı ile genç meslek mensuplarının geleceğine ışık tutan Bölge Müdürü İsmet Erol, hem kurum çalışanları hem de orman işçileri için sıcak ve samimi ilgisiyle ilham kaynağı oldu.

GENÇ ÇALIŞANLARA BİLGİ VERİLDİ

İşletmelerce hazırlanan inceleme noktalarında soru-cevap şeklinde tartışmalar açan gezi heyeti, karşılaşılan uygulama hataları ve eksiklikleri hakkında detaylı açıklamalarda bulundu. Aynı zamanda genç çalışanlar da bol bol soru sorarak hata payını en aza indirmek adına önemli bilgiler depoladı. Uygulamadaki doğru ve yanlışları işin uzmanı meslek büyüklerinden bizzat yerinde öğrenen işletme çalışanları bu tür denetim gibi eğitimlerin daha sık yapılmasını istediler. Gezi günlerinin sonunda genel değerlendirmelerde bulunan Bölge Müdürü Erol, başarılı çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ederken hatalı uygulamalar konusunda da uyarılarda bulundu.     

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dolar fırsatçıları hayvancılığı vuruyor
Dolar fırsatçıları hayvancılığı vuruyor
Dolar bozdurana tatil hediye
Dolar bozdurana tatil hediye