Advert

“Yeteneklerinizi tanımalısınız”

Dr. Obengül Ejder, geleceğin eğitimcilerine "Yaratıcılık Ve Yenilikçilik " semineri verdi

“Yeteneklerinizi  tanımalısınız”
“Yeteneklerinizi  tanımalısınız” Nevzat UÇAK

Adana Çukurova Rotary Kulübü ve Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Eğitim Fakültesi işbirliğiyle yürütülen “10. Toplum Liderleri Geliyor Projesi” kapsamında Aile ve Evlilik Terapisti Dr. Obengül Ejder Eğitim Fakültesi öğrencileriyle buluştu. Çukurova Üniversitesi Hasan Ali Yücel Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Çukurova Rotary Kulübü Başkanı Lütfi Candır, rotaryenler ve öğrenciler katıldı.

“FIRSATLARI GÖRMEK GEREKİYOR”

“Yaratıcılık ve Yenilikçilik” konulu sunumunu yapan Dr. Obengül Ejder, eğitim ve iş hayatından kısa kesitler anlatarak öğrencilere bilgiler verdi.

Dr. Ejder, günümüzde çok popüler olan girişimciliği “Başkalarının baktığı ama göremediği fırsatları görüp, bunları birer iş fikrine dönüştürebilme sanatı” olarak tanımlayarak, gerçek bir girişimci olabilmenin ilk şartının işini aşkla yapmaktan geçtiğini vurguladı.

KOORDİNASYONUN ÖNEMİ

İş hayatında planlama ve koordinasyonun önemine de dikkat çeken Dr. Ejder, iş hayatının altın kurallarını “İşleri Organize Etme, Yapılan Hatalardan Dersler Çıkarma ve Araştırmacılık, Vizyon Oluşturma ve Geliştirme, Rekabet ve Sürdürülebilirlik, Değişimi Yönetmek, Farklılık Yaratmak ve İnovasyon” olarak sıraladı. Psikoterapist-Yazar Dr. Obengül Ejder, öğrencilerle eğitim hayatında deneyimlediklerini de paylaştı. Planlı yaşamanın hem eğitim, hem de mezun olduktan sonraki iş hayatında kendisine büyük kazanımlar sağladığını ifade eden Dr. Ejder, “Unutmayın ki asıl hayat mezun olduktan sonra başlıyor. Bu hayata iyi entegre olabilmeniz için de şimdiden fark yaratmanın yollarını bulmak, akılda kalabilmek için çaba sarf etmek, bir yol yoksa da bir yol yaratmak, yeteneklerinizi iyi tanımak ve yenilikçi olmak zorundasınız.” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akıncı: Uzlaşan, kaynaşan, insan  odaklı yönetim için varım
Akıncı: Uzlaşan, kaynaşan, insan odaklı yönetim için varım
Karataş Belediye Başkanı Ünal, trafik kazası geçirdi
Karataş Belediye Başkanı Ünal, trafik kazası geçirdi