Advert

Ramazan davulcusuydu, sanatçı oldu

Fazla kiloları sebebiyle hiç bir işe alınmayınca ayakkabı boyacılığı ve Ramazan davulculuğu yaparak geçimini sağlayan 39 yaşında olan Armağan Kaya, her gün azar azar biriktirdiği paralarla bir albüm çıkarıp müzik piyasasına giriş yaptı. Düğünlerde sahne alarak para kazanmaya başlayan Kaya, “Önceleri alacağını istemek için kapıma dayanan manav ve bakkal, şimdi poşet poşet erzak vermek için zilimi çalıyor” dedi.

Ramazan davulcusuydu, sanatçı oldu
Ramazan davulcusuydu, sanatçı oldu Nevzat UÇAK

HABER: YENER EKİNCİ

BÖLGE - Yaşadığı ilçede, 150 kiloluk cüssesi yüzünden müracaat ettiği hiç bir işe kabul edilmeyen evli ve 2 çocuk babası Armağan Kaya, ayakkabı boyayarak ve Ramazan ayında davul çalarak ekmeğini taştan çıkarıyordu. Talih, bir Ramazan ayında Armağan Kaya’nın yüzüne gülerek, onun hayatına fark bir istikamet verdi. Hayalinde hep bir şarkıcı olmak yatan ancak imkansızlıklar sebebiyle bir türlü aradığı fırsatı bulamayan Kaya, albüm çıkarmak için lazım olan parayı, ilçedeki bir davulcunun hastalanıp yerini ona devretmesiyle topladı. Önceden iki mahalleyi sahura uyandırmak için davul çalan Kaya, bir davulcunun hastalanıp bölgesini kendisine devretmesiyle 4 mahalleye çalmaya başladı. Bu işten takriben 4 bin lira toplayan Kaya, biriktirdiği parayla Adana bir müzik yapımcısıyla anlaştı ve “Gardiyan Emmi” ismini verdiği, kendi bestelerinden oluşan 9 şarkılık bir albüm hazırladı. Ayakkabı boyarken ve davul çalarken bestelediği şarkıları bir albümde toplayan Kaya, “Alışamadım” isimli parçasına da klip çekti. Prodüktörünün kendine güvenmesi ve desteği ile ucuz maliyetli bir albüm çıkarmaya muvaffak olduğunu söyleyen Kaya, hayatının bir anda değiştiğini söyledi. Artık düğünlerde sahne alarak daha rahat ve daha fazla para kazanabildiğini belirten Kaya, “Manava ve bakkala borcum vardı. Her gün kapıma gelirlerdi. Albüm çıkarınca birçok program önerisi almaya başladım. Bütün borçlarımı temizledim. Şimdi bakkal ve manav poşet poşet erzağı kapıma getirir oldu” dedi.

ACILARLA GEÇEN BİR HAYAT

Kiradan kurtulup kötü de olsa bir hane alabildiğini söyleyen Kaya, “Sıkıntıları tam manasıyla atlatmış değilim. Oturduğum evin çatısı yok, üzerine branda gerdik. Lakin yine de bana ait olduğu için mutluyum. Sıhhat giderlerimizi yeşil kart ile karşılıyor ve kömür yardımıyla ısınıyoruz. Çok acılar çektiğim için bunları büyük sıkıntı olarak saymıyorum” dedi. Kaya, acılarla dolu bir hayat geçirdiğini ifade ederek, “1983 senesinde babam annemden ayrıldı ve annemi 39 yaşındayken 1996 senesinde kanserden hayatını kaybettim. Babam İstanbul’da yaşıyor vaziyeti çok iyi. Ancak bize sahip çıkmadı. 6 kardeşiz ve bizleri küçük yaşta bıraktı gitti. Bazen aradığım zaman “Buyur arkadaş” diye telefonu açıyor. “Evladım” dahi demiyor. Şu an tek düşüncem iki çocuğumun geleceklerini garantiye almak. Onlar benim yaşadığım sefaleti ve acıları yaşamasınlar istiyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akıncı: Uzlaşan, kaynaşan, insan  odaklı yönetim için varım
Akıncı: Uzlaşan, kaynaşan, insan odaklı yönetim için varım
Karataş Belediye Başkanı Ünal, trafik kazası geçirdi
Karataş Belediye Başkanı Ünal, trafik kazası geçirdi