Advert

Genç gazeteciler mezun oldu

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) İletişim Fakültesi 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı mezunları, Mithat Özsan Amfisi’nde düzenlenen törenle uğurlandı.

Genç gazeteciler mezun oldu
Genç gazeteciler mezun oldu Nevzat UÇAK

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. İletişim Bilimleri 3. Dönem mezunları ve Radyo Televizyon Sinema Bölümü ilk mezunlarının davetlileri selamlamasıyla devam eden törende, ilk açılış konuşmasını öğrenciler adına Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi Serpil Çelik ve İletişim Bilimleri Bölümü Öğrencisi Aslan Yalçınkoç yaptı.

560 ÖĞRENCİ EĞİTİM GÖRÜYOR

Dekan Prof. Dr. Hatice Çubukçu, bu yıl Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nün ilk mezunlarını verecek olmasının heyecanının yanı sıra İletişim Bilimleri Bölümü’nün ise 3. Dönem mezunlarını verecek olmanın kıvanç ve gururunu yaşadıklarını ifade etti. İletişim Fakültesi’nin 6 eğitim yılı yaşında olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Çubukçu, bu süreçte 3 lisans programı ve bir disiplinlerarası yüksek lisans programı açarak, 17’si uluslararası, toplamda 560 öğrenciyle eğitim öğretime devam ettiklerini söyledi.

MEZUN TAKİP SİSTEMİ

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan, öğrencilerden 4 yıllık eğitimleri boyunca üniversitede gördükleri eksiklikleri yönetimlerine bildirmelerini isteyerek,bunları tamamlayarak daha iyi bir eğitim öğretim vermeyi amaçladıklarını söyledi. Bir mezun öğrencinin gözüyle üniversitedeki eğitim ve ortamının nasıl olduğunu ya da nasıl olması gerektiğini öğrencilerden bildirmesini isteyen Prof. Dr. Erdoğan, “Mezun takip sistemini oluşturmaya çalışıyoruz. Sizlerden tüm bilgileri aldık. Değişen iletişim bilgilerinizi bizimle lütfen paylaşın ve her türlü geri bildiriminizi bu kanaldan bize illetinki bir sonraki arkadaşlarınıza yönelik neler yapabiliriz bunun arayışı içerisinde bize yardımcı olursunuz. Sizlerden bir diğer isteğimde Çukurova Üniversiteli ruhunu Türkiye’de canlı tutmanız,  sağlam tutmanız,  birbirinize kol kanat germeniz. Unutmayınız ki her zaman idare ve akademik kadro olarak siz mezunlarımızın yanındayız. Her sıkıntınızda biz buradayız. Rahatlıkla bize başvurabilirsiniz” dedi.

Diplomalarını Alan Öğrenciler Keplerini Fırlatarak Mezun Oldu.

Fakülte birincisi Nuriye Kılıç’ın yaş kütüğüne adını çakmasının ardından dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından diploma ve plaketleri verildi. Mezun olan öğrenciler diplomalarını alarak keplerini havaya fırlattı.   

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 ASKİ’den bir ilk daha
ASKİ’den bir ilk daha
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te