Advert

Sağlık Sen’de usulsüzlük polemiği

Sağlık Sen’de  usulsüzlük polemiği
Sağlık Sen’de  usulsüzlük polemiği Nevzat UÇAK

Sağlık- Sen Adana Şube Başkanı Recep Kurum, sosyal paylaşım sitelerinden kendisine ve yöneltilen iddialar üzerine İl binasında basın açıklaması düzenledi. Kurum, “Sözde usulsüzlük olduğunu iddia eden arkadaşlar hukuk yollarının kendilerine açık olduğunu seçim kuruluna başvurmaları halinde gerekli iş ve işlemlerin yüce mahkeme tarafından tarafsız olarak takip edileceğini bilecek bilgiye sahip kişilerdir” dedi.

DİSİPLİN SÜRECİ BAŞLATILACAK

“Anladığımız kadarıyla şube başkanlığına aday bir kişinin Sendikamızda sorun varmış gibi Sosyal Paylaşım Sitelerinden böyle yalan yanlış beyanatlarla iftira atması, sendikamızda huzursuzluk çıkarması, bulanık suda balık avlamaya çalışması son derece çirkindir. Tüzüğümüzün ve yönetmeliklerimizin disiplin kurallarına ilişkin ilgili hükümleri gereği sendikamızı itibarsızlaştırmaya, küçük düşürmeye yönelik bu tür eylemler sebebiyle kendileri ile ilgili disiplin süreci ayrıca başlatılacaktır.”

SEÇİMLERİMİKZ ŞEFFAF

“Şu anda duyurularımız bütün kurumlarımızda askıda olup istisnasız bütün üyelerimizin başvurması halinde dün olduğu gibi bugün de seçme ve seçilme hakkını kullanmalarında hiçbir engel bulunmamaktadır. Bütün seçimlerimiz de bugün olduğu gibi şeffaf bir şekilde yapılmış olup hatta önceki iki seçimde şu anda şube başkanlığı iddiasında olan kişinin kendisi de bizzat bu süreç içerisinde bulunarak buna şahit olmuştur. Ogün nasıl şeffaf, dürüst, layığında, demokratik bir seçim süreci yaptıysak bugün de aynı usul ve yöntemlerle sürecimiz son derece sağlıklı şekilde işletilmektedir.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Sular çekildi, mezarlık ortaya çıktı
Sular çekildi, mezarlık ortaya çıktı
Abdullah Torun da aday adayı oldu
Abdullah Torun da aday adayı oldu