Advert

Uyuşturucu terör ve suç örgütlerinin finansal kaynağı

Uyuşturucu terör  ve suç örgütlerinin finansal kaynağı
Uyuşturucu terör  ve suç örgütlerinin finansal kaynağı Nevzat UÇAK

Adana İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız, 26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Yayınladığı mesajında;
Ülkelerin sınırlarını aşarak küresel bir sorun haline gelen uyuşturucu, insanlığı gerek sosyal gerek fiziksel gerekse ahlaki yönden tehdit etmekte, bu kapsamda nesillerin hedefsiz amaçsız bir şekilde gelişmesine devamında da yok olmasına neden olmaktadır. Uyuşturucu aynı zamanda terör ve suç örgütlerinin en büyük finansal kaynaklarından biridir. Kullanım ve bağımlılık boyutunda işlenen hırsızlık, gasp, kapkaç ve darp gibi asayiş konuları ile insanlarımız olumsuz etkilenmekte ve bağımlılığın tedavi boyutuna yapılan yatırımlar ile de ülke ekonomisi ciddi zarar görmektedir. Bu yönüyle değerlendirildiğinde uyuşturucuyla mücadele etmenin önemi çok büyüktür.
Adana İl emniyet müdürlüğü olarak ‘Gençliğimizi geleceğimizi uyuşturucuya çaldırmayacağız’ sloganından hareketle; personelimiz 7/24 esasıyla gece gündüz demeden uyuşturucuyla mücadelede kararlı çalışmalarına devam etmekte, uyuşturucu tacirlerine göz açtırmamaktadırlar. Riskli bölgelerde aralıksız kontroller yaparak sokak satıcılarına göz açtırmamaktadırlar. Ayrıca Topyekün mücadele anlayışıyla insanlarımızı bilinçlendirerek mücadeleye katkı sağlamaktadırlar. Uyuşturucu ile yapılan mücadelenin önem ve kararlılığını gösteren 26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü münasebetiyle  mücadeleye katkı sağlayan tüm kurumlar, STK’ lar ile mücadelemize katkı sağlayan vatandaşlarımıza teşekkür ediyor bundan sonrada kararlı çalışmalarımızın yılın 365 günü aynı kararlılık ve azimle süreceğinin bilinmesini taahhüt ediyoruz.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Sular çekildi, mezarlık ortaya çıktı
Sular çekildi, mezarlık ortaya çıktı
Abdullah Torun da aday adayı oldu
Abdullah Torun da aday adayı oldu