Advert

Bitki ıslahı kursuna yoğun katılım

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Biyoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi yine çok önemli bir kursa imza attı. Merkez tarafından düzenlenen “DNA Markırları, Gen İfadesinin Belirlenmesinde Kullanılan Yöntemler ve Dizileme Teknolojileri Eğitimi” tamamlandı. Kursu başarıyla bitirenlere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Bitki ıslahı kursuna  yoğun katılım
Bitki ıslahı kursuna  yoğun katılım Nevzat UÇAK

YAŞAM BOYU ÖĞRENME

 

Üç gün süren kursun tamamlanması nedeniyle ÇÜ Biyoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi Seminer Salonu’nda tören düzenlendi. Burada konuşan Merkez Müdürü Prof. Dr. Yıldız Aka Kaçar, merkezin araştırma faaliyetleri yanında, eğitim faaliyetlerine de son derece önem verdiğini ve yaşam boyu öğrenme görüşünü benimsediklerini ifade etti. Kaçar, amaçlarını ”Bitki ıslahı konusunda çalışan bilim insanlarını bir araya getirip, tartışacak ve bilgi alışverişinde bulunacak ortam sağlamak” olarak açıkladı.

14 ÜNİVERSİTEDEN KURSİYER

Türkiye'nin farklı illerinden üniversiteler, kamu kuruluşları ve özel sektör çalışanlarının yoğun ilgi gösterdiği kursa 14 farklı üniversiteden yüksek lisans ve doktora öğrencileri, öğretim üyeleri, kamu kuruluşu ve özel sektörden birçok kursiyer katıldı. Kapanış konuşmasının ardından Prof. Dr. Yıldız Aka Kaçar eğitimcilere teşekkür belgelerini verdi. Kursta görevli diğer öğretim üyelerinin kursu başarıyla bitiren kursiyerlere katılım belgelerini takdiminin ardından program anı fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.

YOĞUN KATILIM OLDU

ÇÜ Biyoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi Seminer Salonu ile Moleküler Biyoloji ve Genetik Laboratuvarı'nda hem teorik hem de uygulamalı olarak yürütülen kursta Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Gülşen, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sedat Serçe, Çukurova Üniversitesi Biyoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Yıldız Aka Kaçar ve Siirt Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Behcet İnal, eğitimciler ile dört araştırmacı, akademik ve idari personel görev aldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 ASKİ’den bir ilk daha
ASKİ’den bir ilk daha
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te