Advert

Kaplanlara laktat testi

Turuncu beyazlıların Bolu’daki kampı devam ediyor

Kaplanlara  laktat testi
Kaplanlara  laktat testi Nevzat UÇAK

HAZIRLIKLAR SÜRDÜRÜLÜYOR

Adanaspor’un Bolu’daki kamp çalışmaları günde iki idmanla devam ediyor. Kadrodaki oyuncuların bir hayli istekli oldukları ve yeni sezona hazır girebilmek için çok çalıştıkları belirtiliyor. Özellikle yabancı oyuncuların hırsı olması da   teknik ekibi sevindiriyor.

TURP GİBİ ÇIKTILAR!

Bu arada yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Turuncu beyazlı oyunculara gruplar halinde izokinetik ve laktat testleri uygulandı. Günü izokinetik ve laktat testi ile tamamlayan Adanaspor akşam saatlerinde yaptığı antrenmanla hazırlıklarına sürdürdü.

LAKTAT TESTTİ NEDİR?

Laktat testi, kandaki veya beyin omurilik sıvısındaki (BOS) laktat seviyesini ölçer. Kanda oksijen düzeyinde azalma laktatın seviyesinde yükselmeye neden olur. Oksijen azalmasının yanı sıra laktatın aşırı üretimi veya kandan temizlenmesini engelleyen durumlar da laktatı yükselten sebeplerdir. Hücreler tarafından besinlerin enerjiye dönüştürülmesi esnasında ortaya çıkan maddelerden biri olan laktat, kanın asiditesine göre laktik asit halinde de bulunabilir. Çeşitli hastalıklarda yapılan bir test olmasının yanında, sporcuların performansı ile ilgili olarak da kullanılır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Sular çekildi, mezarlık ortaya çıktı
Sular çekildi, mezarlık ortaya çıktı
Abdullah Torun da aday adayı oldu
Abdullah Torun da aday adayı oldu