Advert

Adana OBM’de değerlendirme toplantısı

Adana Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı görev yapan işletme müdürleri, işçi yetersizliğine dikkat çekti. İşletme müdürleri, yaşanan sorunları değerlendirme toplantısında dile getirdi.

Adana OBM’de değerlendirme toplantısı
Adana OBM’de değerlendirme toplantısı Nevzat UÇAK

BÖLGE - Adana Orman Bölge Müdürlüğü (OBM), 2018 yılı program ve gerçekleşmeleri ile 2019 yılı program hazırlıklarının değerlendirildiği Temmuz ayı toplantısını Karaisalı’da yaptı. Bölge Müdürü İsmet Erol’un başkanlık ettiği toplantıya Bölge Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, İşletme Müdürleri ve Fidanlık Müdürü katıldı.

SORUNLARI SIRALADILAR

Karaisalı İşletme Müdürünün ‘Hoşgeldiniz’ konuşmasından sonra program değerlendirmelerine başlayan Bölge Müdürü İsmet Erol, yürütülmekte olan ormancılık çalışmaları hakkında işletme müdürlerine tek tek söz verdi. İşletmeleri adına söz alan müdürler, çeşitli ormancılık işkollarına göre program ve gerçekleşmeleri rakamsal bilgilerle ortaya koyarak iş sürecinde karşılaşılan sorunları ve taleplerini dile getirdiler. Özellikle vurgulanan Orbis veri girişleri, doğrudan temin limitleri, ödenek talepleri, işçi yetersizliği, mera ve yayla sorunları, ürün tahsis ve dikili damga miktarları gibi konularda Bölge Müdürü detaylı açıklamalarda bulunarak istenmeyen aksama ve sıkıntıların olmaması için talimatlar verdi.

EKİPLERE DİKKAT TALİMATI

Bölge Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürlerinin de karşılaşılan sorunlar hakkında kısa görüşlerini alan Bölge Müdürü Erol, toplantının sonunda yürütülen faaliyetler ile ilgili son değerlendirmesini yaptı. Erol, ”Orman yangını riski açısından en tehlikeli aylar başladı, hava sıcaklıkları artık maksimum değerlerde seyredecek, ekiplerimizle birlikte çok dikkatli olalım, iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerine mutlaka uyalım, sorumluluklarımızın farkında olarak birlik ve beraberlik içinde çok çalışalım, bu yılın program gerçekleşmeleri ve gelecek yılın hazırlıkları memnuniyet verici seviyelerde, emeği geçen herkesin eline sağlık, Allah yardımcınız olsun” dedi.    

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Sular çekildi, mezarlık ortaya çıktı
Sular çekildi, mezarlık ortaya çıktı
Abdullah Torun da aday adayı oldu
Abdullah Torun da aday adayı oldu