Advert

Kan bağışında mahalleler yarışıyor

Adana Valiliği ve Türk Kızılayı Adana Şubesi’nin "Kahraman Olmak Kanımızda Var" sloganıyla bir süre önce başlattığı kan bağışı kampanyasına, toplumun tüm kesiminleri destek vermeye devam ediyor.

Kan bağışında mahalleler yarışıyor
Kan bağışında mahalleler yarışıyor Nevzat UÇAK

AK Parti Seyhan 7. Bölge Mahalle Teşkilatı yöneticileri, Kızılay’ın yaz aylarında vatandaşların tatil beldelerine gitmesiyle düşen kan stoklarını ihtiyaca cevap verebilecek düzeyde tutmayı amaçlayan çalışmalarına katkıda bulundu. Teşkilat yöneticileri, Kızılay’a kan bağışı yaptı. 

Yaz aylarında Adana kent merkezindeki nüfusun aşırı sıcaklar nedeniyle düşmesine bağlı olarak kan bağışlarının azalması,  Kızılay gönüllüsü mahalleleri harekete geçirdi. AK Parti Seyhan 7. Bölge Mahalle Teşkilatı Başkanı Sinan Altun’un organizasyonu ile Yeşiloba Mahallesi Taziye Evinde, "Kahraman Olmak Kanımızda Var" sloganıyla kan bağış kampanyası düzenlendi.

Türk Kızılayı Adana Şubesi’nin "Kahraman Olmak Kanımızda Var" sloganıyla bir süre önce başlattığı kampanyaya, AK Parti Seyhan İlçe Başkanı Ahmet Akan, eski AK Parti Seyhan İlçe Başkanı Kasım Pamuk, Seyhan Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Ahmet Aktürk ve mahalle muhtarları destek verdi.

AK Parti Seyhan İlçe Başkanı Ahmet Akan, kan bağışının önemine değinerek, “Türk Kızılayı, çok önemli ulusal ve uluslararası insani yardım çalışmaları yapıyor. Bu çalışmaları takdirle takip ediyoruz. Milletimizin manevi değerlerini yaşatan önemli bir hareket. Bu vesile ile Kızılay'ın 150’nci yılını kutluyorum" dedi.

KAN STOKLARI YAZ AYLARINDA DÜŞÜYOR

Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, yaz aylarında kan stoklarının düştüğüne dikkati çekerek, “Vatandaşların, yaz döneminde tatil beldelerine gitmesiyle düşen kan stoklarını, ihtiyaca cevap verebilecek düzeyde tutmayı amaçlıyoruz. Bu çalışma, hastanelerin ve hastaların kan sıkıntısı yaşaması bakımından çok önemli” dedi.

Saygılı, yapılan her kan bağışının 3 hayat kurtardığını vurgulayarak, “Kan bağışında bulunan her vatandaşımız adına doğaya bir fidan dikiyoruz. Kahraman olmak hepimizin kanında var. Adanalıları, kampanyaya katkıda bulunmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Saygılı, Yeşiloba Mahallesindeki organizasyonda kan bağışı yapan ve katkıda bulunan Kızılay dostlarına teşekkür edip, Sinan Altun'a teşekkür belgesi takdim etti. Organizasyona katılan mahalle muhtarları, vatandaşlarda kan verme bilincinin oluşması için bu tür çalışmaların artmasını istediler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Her şey güzel Adana’mız için”
“Her şey güzel Adana’mız için”
Güneş bebek
Güneş bebek "yutkunabilmek" için yardım bekliyor