Advert

Bu feryadı kim duyacak!

Yumurtalık’taki gençler, futbol oynayacakları alanın düzenlenmesini istiyor

Bu feryadı kim duyacak!
Bu feryadı kim duyacak! Nevzat UÇAK

FUTBOL SAHASI İSTİYORLAR

Adana’nın Yumurtalık ilçesine bağlı Deveciuşağı Mahallesi'nde gençler, "Köyümüze futbol sahası yapacak belediye başkanı aranıyor" yazılı pankart açıp yetkililere çağrıda bulundu.  Deveciuşağı Mahallesi'ndeki gençler kurdukları futbol takımı ile katıldıkları her turnuvada açtıkları anlamlı afiş ve pankartlar ile dikkat çektiler. Gençler bu kez de sitemli bir pankart açarak mahallelerine futbol sahası yapılmasını istediler.

KİMSE YARDIMCI OLMADI

Mahallenin muhtarı Veli Bozdoğan, gençler ile birlikte yaptığı açıklamada, "Köyümüzde atıl olarak yıllardan bu yana kullanılmayan bir futbol sahamız var buranın onarılmasını istiyoruz. Adana'da kapısını çalmadığımız belediye başkanı kalmadı ama hep hüsranla geri köyümüze döndük. Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Kasapoğlu’ndan destek bekliyoruz" dedi.

ŞEHİTLERİN ADINI VERECEKLER

Yüksekova'da bölücü terör örgütü mensuplarının saldırısı sonucu askeri personel eşi Nurcan Karakaya ve 11 aylık bebeği Bedirhan Mustafa Karakaya'nın şehit olduğunu hatırlatan muhtar Bozdoğan, "Köyümüzün futbol sahasının onarılması durumunda sahaya Şehit Mustafa Karakaya adını vermek istiyoruz" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aydoğdu ve Aykan son yolculuklarına uğurlandı
Aydoğdu ve Aykan son yolculuklarına uğurlandı
Saldırgan tutuklandı
Saldırgan tutuklandı