Advert

AK Parti Adana İl Başkanı Yeni’den, Kızılay'ın Kurban Kampanyası’na destek

AK Parti Adana İl Başkanı Yeni’den, Kızılay'ın Kurban Kampanyası’na destek
AK Parti Adana İl Başkanı Yeni’den, Kızılay'ın Kurban Kampanyası’na destek Nevzat UÇAK

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni,  Türk Kızılayı’nın 2007 yılından bu yana geleneksel hale getirdiği Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası’na, yaptığı bağışla destek verdi.

AK Parti Adana İl Başkanı Yeni,  bu yıl ki kurban kesim ibadetini, Türk Kızılayı’nın  “Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün” sloganıyla sürdürdüğü Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası ile gerçekleştirdi.

Kızılay’ın çalışmalarına her zaman destek olan Fikret Yeni, kendisini ziyaret eden Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı’dan, kampanyaya ilişkin bilgiler aldı.

Türk Kızılayı’nın Adana’da, Türkiye genelinde ve dünya çapında sürdürdüğü iyilikleri takdirle izlediklerini belirten Yeni, “Türkiye’nin merhamet eli Kızılay, hayırseverlerin yaptığı bağışlarla kesilen kurban etlerini, yardım bekleyen mazlum ve mağdurlara ulaştırıyor. Bizler de, milletimizin iyiliklerine her zaman destek oluyoruz. Kampanyanın, toplumun her kesiminden destek görmesi sevindirici” dedi.

Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı da, Fikret Yeni’ye desteği nedeniyle teşekkür ederek, şunları kaydetti:

“Kampanyamız sayesinde ihtiyaç sahipleri sadece Kurban Bayramı süresince değil, yıl boyu ete kavuşacak. Kurban etlerinden elde edilecek kavurma, konserve haline getirilerek 800 gramlık teneke kutulara konularak Kızılay şubelerimiz aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Hayırsever vatandaşlarımız, farklı ülkelerdeki ihtiyaç sahipleri için de vekâlet verebilecek. Hayırseverler, yurt içi 1 hisse kurban vekâlet bedeli olarak 750 TL, yurt dışı kurban vekâlet bedeli için 590 TL ödeyecek.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Anne cinneti: 3 çocuğunu keserek öldürdü
Anne cinneti: 3 çocuğunu keserek öldürdü
Şehidimizi uğurladık
Şehidimizi uğurladık