Advert

CHP’li vekiller hız kesmiyor

CHP Adana Milletvekilleri tam kadro, demokratik kitle örgütleri, mesleki ve sivil toplum kuruluşlarıyla görüşüp sorun dinliyor

CHP’li vekiller  hız kesmiyor
CHP’li vekiller  hız kesmiyor Nevzat UÇAK

CHP Adana Milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer, Müzeyyen Şevkin ve Burhanettin Bulut, TBMM'nin tatile girmesiyle birlikte başlattıkları gezilerini sürdürüyor. İl Başkanı Emrah Kozay'ın da eşlik ettiği CHP’li vekiller, hep birlikte ilk olarak Adana Alevi Kültür Dernekleri'nde Başkan Murtaza Moroğlu ve üyelerle buluştu.

ESNAF SORUNLARINI DİNLEDİLER

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Nihat Sözütek, oda başkanları ve esnaflarla da bir araya gelen CHP’li Milletvekilleri, "Esnafımız toplumsal hayatın ve ticari yaşamın en önemli aktörleridir. Siftahsız dükkan kapatan, vergi yükünün altında ezilen esnafımızın her zaman yanındayız. Onların sesi, gözü kulağı olacağız" diye konuştular.

ÜRETİCİ ÖRGÜTLERİYLE BULUŞTULAR

CHP ‘li heyet daha sonra sırasıyla Yüreğir Ziraat Odası, Seyhan Ziraat Odası ve Adana Çiftçiler Birliği'ni ziyaret etti. Üreticilerin her zaman yanında olduklarını dikkat çeken CHP Adana Milletvekilleri; "Mısır ve pamuk hasadı yaklaşırken  üreticilerimiz maliyetin altındaki fiyatlar nedeniyle zor günler yaşıyor. Süt para etmiyor, hasadı yaklaşan mısır fiyatları maliyetin altında, Pamukta fiyat belli değil”  ifadesini kullandılar.

“ÇİFTÇİNİN EMEĞİ TARLADA KALMASIN”

Milletvekilleri konuşmalarına şöyle devam etti ; “ Yüksek üretim maliyetlerine karşın zorluk ve güçlüklere inat hep üretme gayretindeki çiftçilerimizin yüzünü güldürmek boynumuzun borcu. Umutsuzluk yok, bu yokluk düzeni değişecek. Hasat dönemlerini yeniden bayram gibi karşılayacağız. Hep birlikte üreticinin maliyet yükünün azaltılması, ürünlerin para etmesi, çiftçimizin kazanması, ülkemizin ve kentimizin kalkınması için mücadele edeceğiz."

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hakan     0000-00-00 Orhan sümer ayhan barut ile gezmeye devam ettikçe halkta olan sevgisinide bitirir.
Hakan     0000-00-00 Orhan sümer ayhan barut ile gezmeye devam ettikçe halkta olan sevgisinide bitirir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 ASKİ’den bir ilk daha
ASKİ’den bir ilk daha
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te