Advert

HASAN ASLAN ; “PAPAZ BAHANE”

Adana’nın tanınmış siyaset adamlarından ve CHP Kurultay Deleğesi Hasan Aslan, dün yaptığı yazılı açıklamada “Ver papazı, al papazı” sözleriyle Türkiye’nin gündeminin değiştirilmek istendiğini, içinde bulunulan sıkıntının kapatılmak istendiğini söyledi.

HASAN ASLAN ;  “PAPAZ BAHANE”
HASAN ASLAN ;  “PAPAZ BAHANE” Nevzat UÇAK

Adana’nın tanınmış siyasetçilerinden ve CHP Kurultay Deleğesi olan Harita Mühendisi Hasan Aslan, Türkiye’de “Al papazı ver papazı” tartışmalarının bilinçli olarak gündeme taşındığını yaşanan ekonomik krizin gündemden düşürülmek istendiğini açıkladı.

   Aslan, CHP’de birlik ve dirliğin sağlanması yönünde gösterilen gayretlerin sonuç vermeye başladığını da belirttiği açıklamasında şöyle dedi;

Büyük müttefiğimiz, Ortadoğu’daki güçlü partnerimiz, düne kadar vazgeçilmez dostumuz ABD, nerdeyse bütün düşmanlarımıza rahmet okutacak kadar düşmanımız oluverdi..!
Yani etrafımızdaki komşularla düşman olmamız yetmedi, stratejik ortağımız ABD, okyanus ötesinden yeni düşmanımız oluverdi. 16 yıldır ülkemizi ve ekonomimizi yöneten bu iktidar nerdeyse (üçüncü dünya ülkeleri hariç) bütün dünyayla düşman olmayı başardı.
Sonuç dibe vuran bir beton ekonomisi ve mutsuz, eğitimsiz bölünmüş bir toplum. Bölgenin ağababası olacağım iddiasındayken saman ithal eden bir ülke haline geliverdik.
Bugün gelinen durumun sebebi papaz meselesi değildir. Olsa olsa papaz, işin bahanesidir.
Tabi ki ABD’ nin savaş yıkımlarından elde etmeyi planladığı rantı İran ve Türkiye’yle paylaşmamak adına gözdağı verme çabaları da göz ardı edilmemeli… Tamda bu nedenle bu ülkenin sağduyu sahipleri, solcuları özellikle ana muhalefet olarak biz CHP’lilerin sesimizi en gür çıkarmamızın zamanıdır. Geçmişte Deniz Gezmişlerin 6.filo ya karşı duruşlarını hatırlamanın tam zamanıdır.
Bu ülkede kimse ABD ve AKP'nin zulmünün ve al papazi ver papazı anlaşmasının farkında değil.
Adanamız'da konuşlandırılan ve kendi topraklarımıza giremediğimiz İncirlik Üssü’nde yapılan ekonomik ve fiili savaşa Bu ülkenin sağcısı, solcusu sünnisi, alevisi, Türkü, Kürdü seyirci kalmamalıdır.
Bunun için tüm demokrasi güçlerinin ve vatanseverlerin güçlerini birleştirerek mücadele başlatmaları zorunlu hale gelmiştir.
Kendi topraklarımızda denetleyemediğimiz İncirlik Üssü tüm bölgeye tehdit unsuru olarak görevini yapmaya devam ediyor.2002 de AKP'nin tüm dayatmalarına rağmen TBMM’ den tezkereyi geçiremeyenler bugün intikam peşindeler.
CHP iç sorunlarını bırakarak bütünlük içinde bu işgale karşı vatanını seven her kesi duyarlı hale getirip, öncülük edip demokratik yollarla bu işgalden bu ülkeyi kurtarmalıdır.
Bizler bu emperyalist saldırılara karşı enerjimizi tüketmeliyiz. Yaratılan suni gündemlerin sonucu Dolar 5.30 kadar çıkarak hayatımızın her alanını meşgul etmesine müsaade etmemeliyiz.
Hasan ASLAN 09.08.2018

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 ASKİ’den bir ilk daha
ASKİ’den bir ilk daha
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te