Advert

Ünüvar’ın kitabı İlgi görüyor

Hain darbe giriminin anlatıldığı kitap, 9 dilde yayınlandı

Ünüvar’ın kitabı  İlgi görüyor
Ünüvar’ın kitabı  İlgi görüyor Nevzat UÇAK

AK Parti Adana Eski Milletvekili Necdet Ünüvar’ın, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında savaş uçaklarının hedefi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaşananları anlattığı kitabı ilgi görmeye devam ediyor. Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar’ın “Gazi Meclis’te O Gece” kitabı, toplamda 41 bin adet olarak 9  dilde daha yayımlandı.

İLK KEZ MART 2017’DE BASILDI

Vatandaşları meydanlara davet eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, o gece TBMM'yi açan dönemin TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve dönemin Başbakanı Binali Yıldırım'ın takdim yazılarının bulunduğu Gazi Mecliste O Gece isimli kitap ilk kez Mart 2017'de TBMM tarafından basıldı.

9 DİİLDE YAYINLANDI

İlk 2 baskıdan sonra TBMM Başkanlığının PTT’nin katkılarıyla Türkçe ve İngilizce olarak toplamda 18 bin adet bastırdığı eser, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) gerçekleştirdiği kalkışmanın tüm dünyaya daha iyi anlatılabilmesi için Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından İngilizce, Fransızca, Arapça, Almanca, Boşnakça, Rusça, İspanyolca ve Arnavutça’ya tercüme edildi. Kitabın çevirileri, TİKA öncülüğünde, akademisyenler ve ilgili dilin konuşulduğu ülke vatandaşı editörler tarafından yapıldı. Yaklaşık 45 gün süren çeviri sürecinin sonunda, esere son şekli verilerek baskı işlemine geçildi. 230 sayfalık eserin dizgi ve baskı süreci ise 12 gün sürdü.

TARİHE NOT DÜŞÜLDÜ

Mecliste o gece neler yaşandığının, milletvekillerinin anlatımlarıyla anbean yer aldığı kitabın, 15 Temmuz akşam saatlerinden 16 Temmuz sabahına kadar geçen süreyi içine alan bir akış şeması içerdiğini ifade eden Ünüvar, kitabın,  15 Temmuz gecesi Mecliste yaşananları tarihe not düşmek adına, bizzat yaşayanların gözüyle kaleme alındığını belirtti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 ASKİ’den bir ilk daha
ASKİ’den bir ilk daha
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te