Advert

“Kadınlar öncü olmalı”

CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, mahalle muhtarlarını ziyaretinde, kadınların her alanda var olmaları gerektiğine dikkat çekti

“Kadınlar öncü olmalı”
“Kadınlar öncü olmalı” Nevzat UÇAK

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili, Jeoloji Yüksek Mühendisi Dr. Müzeyyen Şevkin, Türkiye’de siyaset, iş dünyası, yerel yönetimler, kültür-sanat ve spor dalları başta olmak üzere yaşamın her alanında kadın adının daha çok ön plana çıkması gerektiğini vurguladı. Mahalle muhtarlarını ziyaret eden Milletvekili Şevkin, yerel yönetimlerin önemli bir bileşenini oluşturan muhtarlık makamının demokrasinin şekillendiği temel unsurlardan biri olduğuna işaret etti.
ÖNCÜ KADIN VURGUSU
Yeşilyurt Mahalle Muhtarı Günay Şahin, Sümer Mahalle Muhtarı Ülkü Okay ve Cemalpaşa Mahalle Muhtarı Ayşen Eren’e gerçekleştirdiği nezaket ziyaretlerinde temsiliyette kadın sayısının azlığına dikkat çeken Şevkin, “İş alanında, siyasette, idari mekanizmalarda kadının daha çok var olması toplumsal barışı ve gelişmeyi arttıracaktır. Kadınlarımızın, kadın muhtarlarımızın ve öncü kadınların destekçisi olacağız. Her alanda kadının adı olmalı ve özellikle öncü kadın sayısı artmalı” dedi.
GENEL SORUNLARI DİNLEDİ
Reşatbey Mahalle Muhtarı Ahmet Kurşun, Kurtuluş Mahalle Muhtarı Nahit Kızıl ve Döşeme Mahallesi Muhtarı Şafak Şenbayrak’ı da ziyaret eden, mahallelerle ilgili bilgi alan Şevkin, muhtarların genel sorunlarını da dinledi. Kurtuluş Mahalle Muhtarlığı’na sürpriz ziyaret gerçekleştiren Şevkin ayrıca Mithatpaşa Mahalle Muhtarı Cengiz Şen’le de sohbet etti.
“TÜM ÖNERİLERE AÇIĞIZ”
Zor bir süreçte milletvekili olduklarını ancak vatandaşın sorunlarının çözümü için her türlü çabayı sarf edeceklerini ifade eden Şevkin, “Kadın muhtarlarımızın artmasını diliyorum. Kadınların her alanda öncü olması, toplumun kalkınması için büyük önem taşıyor. Muhtarlarımızın ve halkımızın sorunlarını dinleyeceğiz ve çözümü için gayret göstereceğiz. Tüm kesimlerin önerilerine de açık olacağız” diye konuştu. Muhtarların hiçbir siyasi partiyi arkasına almadan kişisel olarak seçime girdiğine dikkat çeken   Şevkin, “Tek başına bu haliyle bile değerlendirildiğinde muhtarların toplum nezdinde ne kadar önemli olduğu kolayca anlaşılabilir” dedi.
KADIN GİRİŞİMCİLER DESTEKLENMELİ
Muhtarların vatandaşa en yakın seçilmişler olduğunu, başta özlük hakları olmak üzere sorunlarının çözümü için uğraş vereceğini dile getiren Milletvekili Şevkin, iki kadın girişimcinin işletmesini üstlendiği bir kafenin de açılış kurdelasını kesti. Şevkin, ekonomik krizin baş gösterdiği şu günlerde yeni işletmelerin, istihdamın ve özellikle kadın girişimcilerin desteklenmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Adanalı, METRO’yu kendi gücüyle yapar
Adanalı, METRO’yu kendi gücüyle yapar
İnşaatta yarı çıplak halde erkek cesedi bulundu
İnşaatta yarı çıplak halde erkek cesedi bulundu