Advert

Kent Kart teşekkürü

Adana’da, 1 Ağustos’tan itibaren özel halk otobüsleri ve dolmuşlarda paralı binişlere son verilmesi, bazı minibüs kooperatiflerinin, ‘’Her ay kazancımızın yüzde 3,85’ini veriyoruz. Firma gelirimize ortak oldu’’ eleştirilerine yol açmıştı. Balcalı Kooperatifi Başkanı Kadir Ballı, Kent Kart ile yapılan taşımacılığı savundu. Ballı, ‘’Biz de, vatandaşlar da gayet memnunuz. Başkan Sözlü ve UKOME’ye teşekkür ederiz’’ dedi.

Kent Kart teşekkürü
Kent Kart teşekkürü Nevzat UÇAK

BÖLGE - Adana’da, 1 Ağustos’tan itibaren özel halk otobüsleri ve dolmuşlarda paralı binişlere son verilip, Kentkart, Araçkart ve temassız kredi kartlarıyla toplu taşıma uygulamasına geçilmişti. Uygulamanın esnafa ve Adana’ya bir yararı olmadığını savunan bazı minibüs kooperatiflerinin, kazanan tarafın Kent Kart şirketi olduğunu ifade etmesi, bazı görüş ayrılıkları yaşanmasına sebep oldu. Balcalı Kooperatifi Başkanı Kadir Ballı, ‘’Kent Kart, beraberinde biz esnaflara önemli faydalar getirdi’’ diyerek, ‘’Gelirimizde düzen sağladığı gibi, şoförlerimizi de daha disiplinli olmaya yönlendirdi. Para alışverişini tamamen ortadan kaldıran Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü ve UKOME üyelerine teşekkür ederiz. Adana halkının da Kent Kart ile yapılan taşımacılığa uyum gösterdiğine ve uygulamadan memnun olduğuna şahit oluyoruz’’ diye konuştu.

GELİR HAVUZU OLUŞTURULACAK

Birkaç gün içinde Genel Kurul kararı alıp kendi içlerinde bir gelir havuzu oluşturacaklarını ifade eden Ballı, ‘’Balcalı Kooperatifi olarak 66 aracımızda toplanan parayı eşit şekilde pay edeceğiz.  Bayramdan sonra bunu gerçekleştireceğiz. Diğer kooperatiflere örnek olacağına inanıyorum’’ ifadelerini kullandı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Adanalı, METRO’yu kendi gücüyle yapar
Adanalı, METRO’yu kendi gücüyle yapar
İnşaatta yarı çıplak halde erkek cesedi bulundu
İnşaatta yarı çıplak halde erkek cesedi bulundu